banner236
banner237

AÖF-2016 Sınav soru ve cevapları! AÖF Sonuçları ne zaman açıklanır?

AÖF sınav soruları ve cevapları ne zaman yayınlanır? AÖF Sınav yorumları, AÖF Sınav soruları kolay mı, zor muydu,AÖF Sınav sonuçları ne zaman açıklanır? AÖF Sınav sonuçları ne zaman açıklanacak?, AÖF Sınav soru ve cevapları PDF..AÖF sınav soruları ve cevapları ne zaman açıklanacak? Bugün ve yarın yaşanacak olan AÖF sınav maratonunun ardından soru ve cevapların yayınlanması bekleniyor. İşte AÖF hakkında tüm detayları

AÖF-2016 Sınav soru ve cevapları! AÖF Sonuçları ne zaman açıklanır?

AÖF sınav soruları ve cevapları ne zaman yayınlanır? AÖF Sınav yorumları, AÖF Sınav soruları kolay mı, zor muydu,AÖF Sınav sonuçları ne zaman açıklanır? AÖF Sınav sonuçları ne zaman açıklanacak?, AÖF Sınav soru ve cevapları PDF..AÖF sınav soruları ve cevapları ne zaman açıklanacak? Bugün ve yarın yaşanacak olan AÖF sınav maratonunun ardından soru ve cevapların yayınlanması bekleniyor. İşte AÖF hakkında tüm detayları

Habervan Editör
Habervan Editör
26 Kasım 2016 Cumartesi 13:00
AÖF-2016 Sınav soru ve cevapları! AÖF Sonuçları ne zaman açıklanır?

2016 AÖF sınav sonuçları ne zaman yayımlanacak sorusu Açıköğretim Üniversitesi'nde okuyan öğrencilerin gündemine girdi. Bugün ve yarın (26-27 Kasım) sınava girecek olan öğrenciler sınavdan hemen sonra Fakülte'nin sitesinden soruları ve cevapları görebilecekler. Peki sonuçlar ne zaman açıklanacak? Haber içeriğimizde yer almaktadır.

2016 AÖF sınav soruları ve cevapları 26-27 Kasım tarihlerinde yapılan sınavlardan hemen sonra Açıköğretim'in sitesinden açıklanacaktır. Yeni sınav sistemine göre artık 4 yanlış 1 doğruyu götüreceği için öğrencilerin soruları görme isteği daha çok artmış durumda. Öğrencilerin sınav sorularını göreceği yer ise E-KAMPÜS. Fakülte sınavlardan hemen sonra soruları bu site içinde görebilirler.

E-KAMPÜS SORULAR VE CEVAPLAR

SONUÇLAR NE ZAMAN YAYIMLANIR?

Sonuçlar, sınavdan sonra açıklanacaktır. Sonuçlar öğrenci girişinden açıklanacaktır. Net bir tarih yoktur. Sonuçlar açıklanır açıklanmaz haber içeriğimizde güncellenecektir. İnternet adresinden öğrenilip, adreslere posta üzerinden yollanılmayacaktır.

SINAV SONUÇLARI

FİNAL SINAVLARI NE ZAMAN?

Finaller 14 Ocak 2017 Cumartesi  ve 15 Ocak 2017 Pazar günü yapılacaktır.

Bahar döneminde ise ilk vize 15 Nisan 2017 – 16 Nisan 2017 (Cumartesi-Pazar) günleri yapılacaktır. 2017’nin son finali ise 27-28 Mayıs 2017 tarihlerinde olacaktır.

Sınavlar bittikten sonra “tek ders sınavı” ise 15 Temmuz 2016 Cumartesi günü olacaktır.

YÖK SİSTEMİ DEĞİŞTİRDİ

Yüksek Öğretim Kurumu yeni sistem doğrultusunda 4 yanlış bir doğruyu eksiltecek. Bu sistem ÖSYM’nin yaptığı sınavlarda kullanılmaktadır. Aynı sistem artık Açıköğretim’de okuyan öğrencielr için de geçerli olacaktır. Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Naci GÜNDOĞAN, YÖK’in AÖF’te bir standart oluşturmak istediğini söyledi. Gündoğan, 2016 yılından itibaren bu sistem, usul ve esaslara göre yapılacağını, 4 yanlışın 1 doğruyu götüreceğini ve ona göre sonuçların açıklanacağını dile getirdi. Bu sistemi sadece Anadolu Üniversitesi’nde değil tüm Açıköğretim Fakültelerinde olacağını söyledi.

0.25 DOĞRU GİDECEK

Bu sistem doğrultusunda, dört yanlış bir doğruyu götürürken, 0.25 puan sistemi geliyor. Tek soruyu yanlış yapan öğrenci 0.25 puan doğru hanesinden düşecek.

YÜZYÜZE DERSLERDE HANGİ İÇERİKLER VAR VE NE ZAMAN BİTİYOR?

Anadolu Üniversitesi’nin Merkezi Açıköğretim ve Uzaktan eğitim Sistemi dahilinde eğitim ve öğretim yapan Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakülteleri öğrencilerine yönelik yüzyüze derslerin Güz Dönemi tüm yurtta 22 Ekim 2016 Cumartesi günü başlayıp, 13 Ocak 2017 Cuma günü sona erecek.

2016 – 2017 Öğretim Yılı Güz Dönemi’nde Yüzyüze Öğretim Hizmetleri kapsamında yüzyüze öğretimi yapılacak 11 ders şunlardır:

Matematik I
Genel Muhasebe I
İktisada Giriş I
Osmanlı Türkçesine Giriş I
Mikro İktisat
İstatistik I
Maliyet Muhasebesi
Finansal Yönetim I
İngilizce I
Arapça I
Arapça III

AÖF geçmiş soruları ve cevapları, Açıköğretim Fakültesi'nin gündeminde kalmaya devam ediyor. 26-27 Kasım'da bir üst sınıfa geçebilmek veya mezun olmak için ter dökecek olan öğrenciler,  AÖF soruları ve cevaplarını araştırmaya başladı. Artık son hazırlıklarını yapan öğrenciler, geçmiş dönem maliyet muhasebesi, sosyal hizmetler ve hukukun temel kavramları gibi çıkmış soruları tekrar gözden geçirdi. Peki, AÖF soruları ve cevaplarına nereden ulaşılır? İşte, AÖF kampüs uygulamasının detayları!

AÖF sınavları güz dönemi ara sınavının ilk oturumu yarın başlayacak ancak 26-27 Kasım tarihleri arasında gerçekleşecek olan sınava girecek öğrenciler, AÖF çıkmış sorularını son ana kadar araştırmaya devam ediyor. Lisan ve önlisans eğitimlerini açıktan tamamlamak için günlerdir hazırlanan öğrenciler, bu yıl gireceklerin sınavlarda benzer soruların çıkabileceği umuduyla bir önceki yılların AÖF soruları ve cevaplarını sık sık araştırıyor. Peki, Açıköğretim Fakültesi öğrencilerinin sınava hazırlanmalarında büyük kolaylık sağlayan AÖF soruları ve cevaplarına nereden ulaşıyor? AÖF Kampüs sistemi nedir ve nasıl kullanılıyor? İşte, hem geçmiş sorulara hem de bu yılın AÖF soru ve cevaplarına ulaşabilmenize olanak sağlayan Anadolu Üniversitesi uygulamaları ve sınava gireceklere yapılan son uyarılar!

Öğrencilerin Açıköğretim Fakültesi sınavlara hazırlık süreçlerini destekleyen ve çevrimiçi denemi sınavları gibi çeşitli uygulamalarda bulunan Anadolu Üniversitesi, içerisinde barındırdığı çeşitli alt sayfalarla geçmiş AÖF soru cevaplarına ulaşılmasında büyük avantaj sağlıyor. Çıkmış sınav sorularına ve cevaplarına AÖF kampüs sistemi üzerinden kolayca ulaşılabiliyor. Anadolu Üniversitesi'nde yer alan "sınav yayınlama sistemi" sayfasında da belirtildiği gibi Açıköretim Fakültesi öğrencileri TCKN ve şifreleri sayesinde AÖF sınav sorularını ve cevaplarını görebiliyor. 26-27 Kasım arasında gerçekleşecek olan 2016 AÖF güz dönemi ara sınavları da aynı sistem üzerinden takip edilebilecek.

SONUÇLAR NE ZAMAN AÇIKLANIR?

AÖF Sınav sonuçları, sınav tarihinden itibaren yaklaşık 20 gün içinde Öğrenci Girişi sayfadan açıklanmaktadır. Sınav sonuçları öğrencilerin adreslerine ayrıca postalanmamaktadır. AÖF Sınav sonuçlarına, ilan edilme tarihinden itibaren 5 (beş) işgünü içinde itiraz edilebilir. Bu süre geçtikten sonra yapılan itirazlar dikkate alınmaz.

Açıköğretim Fakültesi’nin bu yılki ilk sınavı büyük bir heyecanla beklenirken Anadolu Üniversitesi’nden de yeni açıklamalar ve duyurular gelmeye devam ediyor. Duyurular sayfası aracılığıyla Açıköğretim Fakültesi öğrencileri bilgilendiren yetkililer, bir sonraki AÖF sınavı için kritik bir hatırlatmada bulundu. Yayımlanan duyuruyla hem AÖF güz dönemi sınav tarihleri bir kez daha hatırlatıldı, hem de güz dönemi dönem sonu sınav yerlerinin seçimiyle ilgili bir uyarı geldi. İşte, Anadolu Üniversitesi resmi internet sitesi üzerinden yapılan açıklamanın detayları!

"Güz Dönemi Dönem Sonu Sınavı ise 14 Ocak 2017 Cumartesi ve 15 Ocak 2017 Pazar günlerinde yapılacaktır. 14-15 Ocak 2017 tarihlerinde yeni bir sınav merkezinde sınava girmek isteyen öğrenciler 29 Kasım 2016 tarihine kadar sınav merkezi tercih işlemlerini yapmaları halinde Güz Dönemi Dönem Sonu Sınavına yeni sınav merkezinde girebilirler. 29 Kasım 2016 tarihinden sonra yapılan sınav merkezi tercihleri bir sonraki sınavlar için geçerli olacaktır. Öğrenciler; adres, büro ve sınav merkezi tercih işlemlerini http://aof.anadolu.edu.tr adresindeki Öğrenci Otomasyonundan, AÖF bürolarından ya da Açıköğretim Sistemi Etkileşim Merkezinin 0850 200 46 10-19 (10 hat) ve 444 10 26 (7/24) telefon numaralarını arayarak yaptırabilirler."

BAHAR DÖNEMİ SINAV YERLERİ SEÇİMİNDE SON GÜN

Bahar Dönemi Ara döneminde 28 Şubat 2017 son tercih tarihine kadar sınav merkezi tercihi yapanlar, bahar dönemi ara sınavına yeni sınav merkezlerinde girebilir. Bahar Dönemi Dönem Sonunda 18 Nisan 2017 son tercih tarihine kadar sınav merkezi tercihi yapanlar, bahar dönemi dönem sonu sınavına yeni sınav merkezlerinde girebilir.

NASIL DEĞERLENDİRİLİR?

AÖF sınavlarının değerlendirilmesi ve ders geçme sistemi Anadolu Üniversitesi Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakülteleri eğitim-Öğretim ve Sınav Yönetmeliği ile bu yönetmeliğin verdiği yetkiye istinaden hazırlanan Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakülteleri Eğitim-Öğretim ve Sınav Uygulama Usul ve Esasları ve Anadolu Üniversitesi Açıköğretim, İktisat, İşletme Fakülteleri Bağıl Değerlendirme Esaslarına göre belirlenir.

AÖF sınavlarında soru kitapçığı ve cevap kâğıdı olarak iki tür belge kullanılmaktadır. Sınavların değerlendirilmesi, notların kaydı, çizelgelere geçirilmesi, saklanması, öğrenci kütüklerine yazımı ve öğrencilere duyurulmasında bilgi işlem yöntemleri kullanılır.
 
Son Güncelleme: 26.11.2016 13:06
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
ctrlx 2016-11-26 19:52:36

Sorular beni bayağı kastı en zor olanı hukukun temel kavramları .bu dersin kitabı yok adamlar bize soru soruyor.sırf geçmeyelim diye zor sordular..e nedd olsa 260 tl tekrar bayılalım diye yapıyorlar..hakkımı helal etmiyorum ..ha bide 4 yanlış 1 doğru hikayesi var ...haram zıkkım olsun verdiğim paraya

banner233