Dacia Araba Modelleri

Dacia Araba Modelleri
            Dacia otomobil markası günümüzde aktif olarak kullanılan en beğenilen araçlardan biridir. Dacia markası 1966 yılında Romanya’da hükümet tarafından kurulmuştur.

Romanya hükümetinin otomobil ve fabrika sektörünün gelişimi için çaba sarf etmesi sonucu kurulan Dacia 1999 yılında Renault markası tarafından bünyesine dâhil edilmiştir. Ancak günümüzde Renault markası adı altında Dacia otomobil üretimi ve satışına devam etmektedir. Dacia fabrikalar Romanya’da Pitesti, Fas, Cezayir ve Kazablanka’da bulunuyor ve modeller buralarda üretimi sağlanarak piyasaya sürülüyor.

                Dacia ilk kurulduğu yıllarda araç parçaları üretimi, boyası ve araç üretimi yapıyordu. Dacia, Renault markasını bünyesine girdikten sonra daha aktif bir şekilde araç üretmeye başladı. uygulaması üzerinden birbirleri arasında karşılaştırabilirsiniz.

Dacia Araba Model ve Fiyatları Nelerdir?

                Dacia modeli kullanım kolaylığı sağlayacak şekilde son teknoloji detayları ile donatılarak satışa sunulmaktadır. Bu özellikler ile birlikte bireyler uygun fiyata kaliteli araç sahibi olabiliyor. Özellikle geniş hacimli ve yüksek performanslı araçlar oldukça ulaşılabilir meblağlardadır. Bu nedenle araç almak isteyenler Dacia markası modelleri ve fiyatlarını araştırarak kendi beklentilerine uygun modeli belirler. 2021 Dacia en çok satan modelleri ise Logan ve Duster’dır. 2022 Dacia yeni modeli ise elektrikli olarak piyasaya çıkması bekleniyor. Güncel Dacia araba fiyatları şu şekildedir:

  • 2021 Dacia Duster Yeni 1.0 Comfort fiyatı 236.900 TL’dir.
  • 2021 Dacia Duster Yeni 1.0 Comfort Eco-G fiyatı 236.900 TL’dir.
  • 2021 Dacia Duster Yeni 1.3 Comfort EDC fiyatı 260.000 TL’dir.
  • 2021 Dacia Duster Yeni 1.3 Prestige EDC fiyatı 329.000 TL’dir.
  • 2021 Dacia Duster Yeni 1.3 Prestige Plus EDC fiyatı 337.000 TL’dir.

Önceki ve Sonraki Haberler
Bunlar da İlginizi Çekebilir