Van'da göçmen kaçakçılığı operasyonu! 4 şüpheli tutuklandı, 3 araç ele geçirildi

Van'da göçmen kaçakçılığı operasyonu! 4 şüpheli tutuklandı, 3 araç ele geçirildi
Van'da düzenlenen göçmen kaçakçılığı operasyonlarında 8 şüpheli gözaltına alındı. İşlemlerin ardından 4 kişi tutuklandı, 3 araç ise ele geçirildi.

Van'da gerçekleştirilen göçmen kaçakçılığı operasyonları sonucunda 8 şüpheli gözaltına alındı. İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri, kent genelinde göçmen kaçakçılığı ve insan ticaretine yönelik çalışmalarını sürdürüyor.

Göçmen Kaçakçılığı ile Mücadele ve Hudut Kapıları Şubesi tarafından 19-25 Haziran tarihleri arasında yapılan 5 ayrı operasyonda, göçmen kaçakçılığı şüphesiyle 8 kişi gözaltına alındı. Gözaltına alınan şüpheliler, emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi.

Adliyede sulh ceza hakimliğine çıkarılan şüphelilerden 4'ü tutuklanırken, diğer 4 şüpheli adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. Operasyonlar sırasında ise 3 araca el konuldu.

Van'da gerçekleştirilen bu operasyonlarla göçmen kaçakçılığı ve insan ticaretine yönelik mücadele devam ediyor. Emniyet güçleri, bölgede düzensiz göçmenleri sömürmek isteyen kaçakçılara karşı kararlı bir şekilde operasyonlarını sürdürüyor.

Önceki ve Sonraki Haberler
Bunlar da İlginizi Çekebilir