Türkiye'nin En Büyük Şirketi İflasını Açıkladı: 5 Fabrika Kapandı, Binlerce Çalışan İşsiz Kaldı

Türkiye'nin En Büyük Şirketi İflasını Açıkladı: 5 Fabrika Kapandı, Binlerce Çalışan İşsiz Kaldı
Türkiye'de ekonomik kriz nedeniyle en büyük şirket iflas etti. 5 fabrika kapatıldı ve binlerce çalışan işten çıkarıldı. Bu gelişme piyasalarda şok etkisi yarattı.

Dünya genelinde yaşanan ekonomik kriz iflas haberlerini peş peşe getirmekte. Ülkemizde de etkisini sürdüren ekonomik kriz döviz kurundaki artışla da iyice alevlendirdi. Gelen son dakika haberi ise piyasalarda şok etkisi yarattı. Türkiye'nin en büyük şirketi iflas bayrağını çekti! 5 fabrikada kepenkler indirildi. Binlerce çalışan kapı dışarı edildi.

Pandemiden sonra yaşanan ekonomik kriz tüm sektörleri etkilemeye devam ediyor. Özellikle ham madde fiyatlarındaki artış ve tedarik sorunu şirketlerin elini kolunu bağladı. Bu süreçte peş peşe iflas haberleri gelirken yapılan son duyuru piyasalarda şok etkisi yaptı. Gaziantep ve Düzce Organize Sanayi Bölgelerinde toplam 5 fabrikada 150.000 metrekare kapalı alanda faaliyet gösteren dev şirket iflas etti. 5 fabrikada kepenkler indirildi. Binlerce çalışan kapı dışarı edildi.

Son dakika olarak yapılan duyuru piyasalarda şok etkisi yaptı. Gaziantep ve Düzce Organize Sanayi Bölgelerinde toplam 5 fabrikada 150.000 metrekare kapalı alanda faaliyet gösteren ve Türkiye’nin en büyük polyester elyaf üreticisi olan Gama Recycle, konkordato ilan etti.

 

Gama Recycle, aylık 3000 tonun üzerinde polyester elyaf üretim kapasitesine sahip ve Türkiye’nin en büyük geri dönüşüm polyester fabrikası olarak biliniyor. Gaziantep Organize Sanayi Bölgesi’nde üretim yapan Gama, aynı zamanda geri dönüşüm sektöründe Ar-Ge Merkezi olan tek firmadır.

 

İflas ile birlikte şirkette çalışan binlerce çalışanın kapı dışarı edileceği öğrenildi. Şirketin bu konuda nasıl adım atacağı ise merak konusu oldu.