THY'de Şok Bomba İhbarları Flaş Gelişmeler Yaşanıldı

THY'de Şok Bomba İhbarları Flaş Gelişmeler Yaşanıldı
THY uçaklarına 1 ayda 6 kere bomba ihbarı yapılması, yetkilileri harekete geçirdi. Özel ekip, notları aynı kişinin yazması ihtimali üzerinde duruyor. THY uçaklarına 1 ayda 6 kere bomba ihbarı yapılması, yetkilileri harekete geçirdi. THY uçaklarına 1 ayda 6 bomba ihbarının yapılmasının ardından kurulan özel ekip, notların aynı kişi tarafından konulduğu üzerinde duruyor. İstanbul-Basel ve İstanbul-Tokyo seferini yapan uçaklarda 'Kargoda bomba var' yazan kağıt bulunması Türk Hava Yolları yetkilileri ve polisi

THY uçaklarına 1 ayda 6 bomba ihbarı yapılmasının ardından kurulan özel ekip, notların aynı kişi tarafından konulduğu üzerinde duruyor. THY uçaklarına 1 ayda 6 bomba ihbarı yapılmasının ardından kurulan özel ekip, notların aynı kişi tarafından konulduğu üzerinde duruyor. THY bomba yazan ellerin peşinde. Türk Hava Yolları uçaklarına son bir ayda gelen bomba ihbarları üzerine THY ve Polis'in ortaklaşa kurdukları ekip tarafından konu ile ilgili bir araştırma yapılıyor. THY uçaklarına 1 ayda 6 bomba ihbarı yapılmasının ardından kurulan özel ekip, notların aynı kişi tarafından konulduğu üzerinde duruyor.

İstanbul-Basel ve İstanbul-Tokyo seferini yapan uçaklarda ‘Kargoda bomba var’ yazan kağıt bulunması Türk Hava Yolları yetkilileri ve polisi harekete geçirdi.

 

Akşam'ın haberine göre THY’yi binlerce dolar zarara uğratan, yolcular arasında korku yaratan ihbarcıyı yakalamak için Atatürk Havalimanı Şube Müdürlüğü Araştırma Büro Amirliği özel bir ekip kurdu. Basel uçağında bulunan notta ‘There is Bomb İn Cargo’ yerine ‘Tehere is bomb in cargo’ yazısındaki imla hatasına yoğunlaşan ekip, ihbarcının Türk olduğu şüphesi üzerinde duruyor.

 

YAZI KARAKTERLERİ BENZER

 

Yazı karakterlerindeki benzerlik üzerine ihbarların aynı karanlık elden yapıldığı ihtimali üzerinde duruyor. Sivil bir polis ekibi ise uçaklara yolcu olarak binip şüphelileri belirlemeye çalışıyor.

 

Daha önce Basel uçağındaki notta parmak izinin bulunduğu ortaya çıkmıştı. İhbarcının bir çalışan olabileceği ihtimali de gündeme gelmişti.(milliyet)