Terk edilen tayın kurtuluş hikayesi: Tedavi altına alındı

Terk edilen tayın kurtuluş hikayesi: Tedavi altına alındı
Van'ın İpekyolu ilçesinde ayağı kırıldıktan sonra sahibi tarafından terk edilen tay, İpekyolu Belediyesi ekipleri ve Van YYÜ Veteriner Fakültesi tarafından tedavi edilerek kurtarıldı. Tayın sağlık durumu iyiye gidiyor.

Van'ın İpekyolu ilçesinde ayağı kırıldıktan sonra sahibi tarafından terk edilen tay, tedavi altına alındı.

Ayağı kırıldıktan sonra sahibi tarafından terk edilen tayı gören vatandaşlar, İpekyolu Belediyesi ekiplerine haber verdiler. Bölgeye giden ekipler, ayağı kırık vaziyette terk edilmiş tayı Van YYÜ Veteriner Fakültesi'ne getirdi. Tay, burada Yaban Hayvanları Koruma ve Rehabilitasyon Merkezi Müdürü Prof. Dr. Lokman Aslan ve fakülte öğrencileri tarafından ameliyata alındı.

“Terk edilen ayağı kırılan tay tedavi altına alındı”

Gürpınar ilçesinde bir tayın araziye terk edildiğini ifade den merkez müdürü Prof. Dr. Lokman Aslan, “Vatandaşın ihbarı üzerine İpekyolu Belediyesi ekipleri bölgeye giderek ayağı kırık tayı bize getirdi. Görevimiz olmadığı halede hayvanı tedavi ederek ona bir yer oluşturduk. Van YYÜ Veteriner Fakültesi öğrencileri ile birlikte hayvan hastanesinde tedavisini yapıp tekrar sahiplendireceğiz yada merkezimizde hayatını devam ettirecek. Bu tay, ayağı kırıldığından dolayı hayvan sahibinin masrafından kaçtığı, yada atın ayağı kırıldığı zaman tam randımanlı çalışamayacağını bildiğinden dolayı terk ettiğini düşünüyorum. Biz tedavisini yaptık. Tayımız sağlığı şuan gayet iyi” dedi.