Özgecan Aslan cinayetine Türkiye'nin dört bir yanından tepkiler çığ gibi

Özgecan Aslan cinayetine Türkiye'nin dört bir yanından tepkiler çığ gibi
Mersin'in Tarsus ilçesinde 3 gündür kayıp olan üniversiteli genç kız, yakılarak öldürülmüş halde bulunmasının akabinde zanlılar yakalanmıştı.Türkiye olayı duyar duymaz ayağa kalktı ve dört bir yanda tepkiler çığ gibi büyüyor.
Özgecan Aslan hunharca canice öldürüldü.Olay duyulduktan sonra Türkiye'nin fört bir yanında eylemler ve protestolar çığ gibi büyüdü.Sosyal medyada Özgecan'ın katilleri için idam edilsin sayfaları açıldı.

Twitter'dan ünlüler vatandaşlar adeta tepki yağdırdı.Bütük Türkiye ayakta.Özgecan'ın katilleri için annesi idam cezasının geri getirilip uygulanmasını istedi.

Özgecan Aslan'ın arkadaşları, cenaze töreninin ardından zanlının çalıştığı minibüs firmasının durağında eylem yaptı.Beyoğlu’nda bir araya gelen çok sayıda kadın hakları savunucusu ünlü isim, Mersin’in Tarsus ilçesinde öldürüldükten sonra yakılan üniversite öğrencisi 20 yaşındaki Özgecan Aslan için protesto gösterisi yaptı.


Mersin’in Tarsus ilçesinde 3 gündür kayıp olan üniversite öğrencisi genç kızı yakarak öldürdükleri iddia edilen şüpheliler yakalandı. Şüpheliler, sağlık kontrolü için götürüldükleri hastanede vatandaşlar tarafından linç edilmek istendi.