İzleme heyetinden Avni Özgürel kimdir!

İzleme heyetinden Avni Özgürel kimdir!
İzleme heyetinden Avni Özgürel kimdir? Avni Özgürel kimdir?Biyografisi..Çözüm süreci izleme heyetinde adı geçen isimlerden birisi olan Avni Özgürel kimdir? Avni Özgürel hakkında tüm detayları sizler için derledik.. Avni Özgürel kimdir ne iş yapar.. Avni Özgürel hakkında tüm detaylar habervan.com'da
  Avni Özgürel kimdir?Biyografisi..Çözüm süreci izleme heyetinde adı geçen isimlerden birisi olan  Avni Özgürel kimdir? Avni Özgürel hakkında tüm detayları sizler için derledik.. Avni Özgürel kimdir ne iş yapar.. Avni Özgürel hakkında tüm detaylar habervan.com'da

Avni Özgürel, (1948, Ankara) Türk yazar, gazeteci ve senaryo yazarı.

1948 yılında Ankara'da dünyaya geldi. İlk, orta ve lise eğitimi tamamlamadıktan sonra Ankara'da Ulus gazetesinde gazetecilik mesleğine başladı.Milliyet, Akşam, Yeni İstanbul, Ayrıntılı Haber gazetelerinde gazetecilik yaptı. 1981 senesinde TRT için Bulgaristan Türklerinin durumuna ilişin ilk film senaryosu olan Belene'yi yazdı. Belene'den sonra başka senaryo ve belgesel film metinleri kaleme almaya devam etti.

Özgürel, Gelişim Yayınları'nda da çalıştı.

Sabah ve ardından Radikal gazetesinde özel haber müdürlüğü, Yeni Ufuk gazetesinin genel yayın yönetmenliği yaparak sürdürdü. Özgürel, Halen Radikal gazetesinde yazar olarak çalışmaktadır.

7 Şubat Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) operasyonunun anlatıldığı “Darbe”  adlı filmin senaryosunu ve yapımcılığını gazeteci Avni Özgürel üstlendi. 

1975 senesinde Ayfer Özgürel ile evlendi.