İzleme heyetinden Ahmet Taşgetiren kimdir!

İzleme heyetinden Ahmet Taşgetiren kimdir!
Ahmet Taşgetiren kimdir?Biyografisi..Çözüm süreci izleme heyetinde adı geçen Ahmet Taşgetiren kimdir? Ahmet Taşgetiren hakkında tüm detayları sizler için derledik. Ahmet Taşgetiren kimdir ne iş yapar tüm detaylar habervan.com'da
  Ahmet Taşgetiren kimdir?Biyografisi..Çözüm süreci izleme heyetinde adı geçen  Ahmet Taşgetiren kimdir? Ahmet Taşgetiren hakkında tüm detayları sizler için derledik. Ahmet Taşgetiren kimdir ne iş yapar tüm detaylar habervan.com'da..

Ahmet Taşgetiren (1948, Kahramanmaraş), Türk yazar ve gazeteci.

1965 yılında Kahramanmaraş İmam Hatip Lisesi'nden, 1970 senesinde ise İstanbul Yüksek İslâm Enstitüsü'nden mezun oldu. Yeniden Milli Mücadele, Pınar, Türk Edebiyatı dergilerinde makaleler yazdı. Bayrak, Tercüman ve Zaman gazetelerinde köşe yazarlığı yaptı. Yeni Şafak gazetesinde 10 yıl boyunca baş yazarlık yaptıktan sonra dönemin hükümetini eleştiren bir yazısı yayınlanmadığı için istifa etti. Aralık 2013'te Bugün gazetesinden ayrıldı. Aksiyon dergisinde köşe yazarlığı yaptı. Burç FM'de günlük yorumlar, Mehtap TV'de ise haftalık program yaptı.

Altınoluk dergisinde genel yayın yönetmenliği, Star gaztesinde köşe yazarlığı yapmaktadır.

Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti tarafından Demokratik açılım ve çözüm süreci[1] kapsamında oluşturulan Akil İnsanlar Heyetinde 04 Nisan 2013 - 19 Haziran 2013 tarihileri arasında İç Anadolu bölgesi başkanlığını yapmıştır. Süreç içerisinde Kayseri, Karaman, Konya, Niğde, Eskişehir, Nevşehir, Kırşehir, Çankırı, Kırıkkale, Yozgat, Ankara'da STK'lar ile çeşitli toplantılar yapılmıştır.