HDP 17 Mayıs Demirtaş nerelerde miting yapacak!

HDP 17 Mayıs Demirtaş nerelerde miting yapacak!
HDP 17 Mayıs Demirtaş nerelerde miting yapacak?Halkların Demokrasi Partisi Eş Başkanı Selahattin Demirtaş 7 Haziran genel seçimi mitinglerine devam ediyor.
 HDP 17 Mayıs Demirtaş nerelerde miting yapacak?Halkların Demokrasi Partisi Eş Başkanı Selahattin Demirtaş 7 Haziran genel seçimi mitinglerine devam ediyor.

Selahattin Demirtaş yarın Adana'da halka hitap edecek.Mitingin başlama saati ise 16:00

HDP’nin 7 Haziran seçimine yönelik miting programı netleşti. 34 günlük süre içinde 43 ilde bölgesel büyük mitingler yapacak olan HDP’nin eşbaşkan katılımlı bölgesel seçim mitingleri 3 Mayıs’ta Tekirdağ ile başlayacak, 5 Haziran’da Hakkâri mitingiyle sona erecek. “Başbakan geliyor” diye izin verilmeyen Erzincan mitingi ise 7 Mayıs’ta yapılacak. HDP mitinglerinden 21’ine Selahattin Demirtaş, 22’sine ise Figen Yüksekdağ konuşmacı olarak katılacak. Demirtaş ve Yüksekdağ’ın birlikte katılacakları Van mitingi 23 Mayıs, Adana-Mersin bölge mitingi ise 17 Mayıs’ta yapılacak.
 
ANKARA-İSTANBUL AYNI GÜN
 
Aynı gün yapılacak olan ve eşbaşkanların ayrı ayrı katılacağı mitingler arasında İstanbul ve Ankara mitingleri ve Samsun ve Diyarbakır mitingleri de dikkat çekti. Buna göre; HDP’nin Ankara ve İstanbul mitingleri aynı gün 30 Mayıs’ta, Samsun ve Diyarbakır mitingleri ise 31 mayıs’ta yapılacak. Ankara ve Samsun’daki mitinglere Yüksekdağ, İstanbul ve Diyarbakır mitinglerine ise konuşmacı olarak Demirtaş katılacak.
 
MİTİNG TAKVİMİ
 
3 Mayıs: Tekirdağ, 4 Mayıs: Kocaeli. 6 Mayıs: Çorum, 7 Mayıs: Erzincan. 8 Mayıs: Elazığ, / 9 Mayıs: Maraş ve Bingöl, 10 Mayıs: Hatay ve Erzurum. 11 Mayıs: Muş, 12 Mayıs: Siirt. 15 Mayıs: Denizli, 16 Mayıs: Manisa ve Urfa. 17 Mayıs: Adana ve Mersin, 18 Mayıs: Antep, 19 Mayıs: Dersim ve Adıyaman. 20 Mayıs: Malatya, 21 Mayıs: Artvin, 22 Mayıs: Ardahan ve Kars, 23 Mayıs: Van, 24 Mayıs: Ağrı ve İzmir, 25 Mayıs: Aydın, 26 Mayıs: Antalya, 27 Mayıs: Eskişehir ve Konya, 29 Mayıs: Bursa, 30 Mayıs: Ankara ve İstanbul, 31 Mayıs: Samsun ve Diyarbakır, 1 Haziran: Kayseri ve Bitlis, 2 Haziran: Batman, 3 Haziran: Mardin, 4 Haziran: Şırnak, 5 Haziran: Hakkâri.