Fetullah Gülen, AKP ile aralarının neden açıldığını yazdı!

Fetullah Gülen, AKP ile aralarının neden açıldığını yazdı!
Fetullah Gülen, AKP ile aralarının neden açıldığını yazdı!Fetullah Gülen, New York Times'a AKP ile neden aralarının açıldığını yazdı!Fethullah Gülen, ABD'li New York Times gazetesi'nde "Türkiye'nin erozyona uğrayan demokrasisi" başlıklı bir köşe yazısı kaleme aldı.
Fetullah Gülen, New York Times’in internet sitesi için kaleme aldığı makalede, birbirinden çarpıcı açıklamalar yaptı.Bir dönem destek verdiği AKP'den neden aralarının açıldığını anlatan Gülen'in yazısı yarın yayınlanacak.

Gazetenin yarınki uluslararası baskısında da çıkacak olan makalede, “Ben dahil birçok Hizmet üyesi, bir dönem iktidar partisinin politikalarını destekledi. Bunun içinde Avrupa Birliği’ne üyelik müzakerelerinin başlatılması da var. O dönemki desteğimiz ilkelere dayanıyordu. Tıpkı bugünkü eleştirilerimiz gibi” ifadesini kullandı.

‘BİR CADI AVININ KURBANIYIZ’

“Toplum üzerinde derin etkileri olan hükümet politikaları hakkında konuşmak ise hem hakkımız, hem de vazifemiz” diyen Gülen, yolsuzluk iddiaları ve hükümetin “otoriterleşmesi” ile ilgili “demokratik ifade” hakkını kullandıkları için “bir cadı avının kurbanları” olduklarını savundu.

‘TÜRKİYE’DE DEMOKRASİ VE İNSAN HAKLARI RAFA KALKTI’

Fetullah Gülen makalede, “Türkiye şu anda demokrasi ve insan haklarının neredeyse rafa kaldırıldığı bir noktaya geldi. Umuyor ve dua ediyorum ki, iktidardakiler şu anki baskıcı gidişatı tersine çevirirler. Geçmişte Türk insanı demokrasi yolundan sapan liderleri kabul etmedi. Umarım ülkelerinin geleceklerini kurtarmak için yasal ve demokratik haklarını kullanırlar” ifadesini kullandı.