Emre Uslu'ya Erdoğan ve Fidan'a hakarettenyakalama kararı!

Emre Uslu'ya Erdoğan ve Fidan'a hakarettenyakalama kararı!
GazeteciEmre Uslu'ya Erdoğan ve Fidan'a hakarettenyakalama kararı!Taraf gazetesi yazarı Emre Uslu hakkında şok yakalama kararı çıktı.Emre Uslu'nun Cumhurbaşkanı Erdoğan ve MİT Müsteşarı Hakan Fidan'a hakaret ettiği gerekçesi ile görülen davada yakalama kararı çıktı.
Taraf gazetesi yazarı Emre Uslu hakkında şok yakalama kararı çıktı.Emre Uslu'nun Cumhurbaşkanı Erdoğan ve MİT Müsteşarı Hakan Fidan'a hakaret ettiği gerekçesi ile görülen davada yakalama kararı çıktı.

Taraf gazetesi yazarı Emre Uslu'nun, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve MİT Müsteşarı Hakan Fidan'a "basın yoluyla hakaret ve iftara ettiği" gerekçesiyle 10 yıl 8 aya kadar hapis cezası istemiyle yargılandığı davada, hakkında yakalama kararı çıkarıldı.

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı'nca hazırlanan iddianamede, sanık Emre Uslu'nun Taraf gazetesinin 30 Ocak tarihli nüshasında yer alan "Çakma Suikast Hazırlığı" başlıklı yazısıyla Erdoğan ve Fidan'a karşı "basın ve yayın yoluyla hakaret" ile "iftira" suçunu işlediği gerekçesiyle 3 yıl 4 aydan 10 yıl 8 aya kadar hapisle cezalandırılması isteniyor.