Beyaz Saray Instagram hesabından büyük skandala imza attı!

Beyaz Saray Instagram hesabından büyük skandala imza attı!
Joe Biden, İsrail'e desteklerini göstermek için düzenlemiş olduğu ziyaret sonrası skandala imza attı. Biden, İsrail'de bulunan ABD özel kuvvetleri ile buluştuğu fotoğrafı paylaştı.

BEYAZ SARAY, ASKERLERİN YÜZLERİNİ DEŞİFRE ETTİ

Hamas'ın elinde tuttuğu İsrailli rehineleri bulup kurtarmak için görevlendirilen ABD'li elit askerin kimliklerini paylaştığı fotoğrafta Biden'ın terörle mücadele ekibinden bir askerin elini sıktığı görülüyor. Biden'ın elini sıktığı askerin yanı sıra diğer üç Delta Force savaşçısının yüzleri de fotoğrafta açıkça görülüyor.

beyazev-0lac.webp

YAKLAŞIK 1 SAAT ORADA DURDU

Beyaz Saray'ın Savunma Bakanlığı'nın kurallarını ihlal ettiği fotoğraf ABD'de büyük bir skandala yol açtı. Beyaz Saray, "Başkan Biden, İsrail'de ilk müdahale ekipleriyle bir araya gelerek onlara cesaretlerinden ve Hamas'ın terörist saldırılarına yanıt olarak yaptıkları çalışmalardan dolayı tebrik etti." açıklamasının yer aldığı paylaşımı tam bir saat sonra sildi.

BEYAZ SARAY ÖZÜR MESAJINI YAYINLADI

Fotoğrafı silen Beyaz Saray, özel kuvvet görevlilerinin yüzlerinin yüzlerini gösterme hatasından dolayı özür diledi ve fotoğrafı kaldırdığını açıkladı. Bir Beyaz Saray Sözcüsü Daily Mail'e yaptığı açıklamada "Bu dikkatimizi çeker çekmez fotoğrafı hemen sildik. Hatamızdan ve yol açmış olabileceği sorunlardan dolayı üzgünüz." İfadelerini kullandı.

Cumhuriyetçiler Beyaz Saray'ın hatasını ağır bir dille eleştirdi ve bunun "büyük bir beceriksizlik" olduğunu vurguladı