KKTC Kıbrıs Yakın Doğu Üniversitesi Taban Puanları Bölümleri!2015-2016 kontenjanları

KKTC Kıbrıs Yakın Doğu Üniversitesi Taban Puanları – Bölümleri!2015-2016 kontenjanları..Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Yakın Doğu Üniversitesinin 2014 / 2015 Yılı taban puanları. Aşağıda yer alan puanlar Yakın Doğu Üniversitesi en son yeni taban puanlardır. 2015 YGS ve LYS Sınavlarına girecekler aşağıdaki puanları kullanacaklardır. İşte Puanlar:

KKTC Kıbrıs Yakın Doğu Üniversitesi Taban Puanları Bölümleri!2015-2016 kontenjanları

KKTC Kıbrıs Yakın Doğu Üniversitesi Taban Puanları – Bölümleri!2015-2016 kontenjanları..Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Yakın Doğu Üniversitesinin 2014 / 2015 Yılı taban puanları. Aşağıda yer alan puanlar Yakın Doğu Üniversitesi en son yeni taban puanlardır. 2015 YGS ve LYS Sınavlarına girecekler aşağıdaki puanları kullanacaklardır. İşte Puanlar:

06 Temmuz 2015 Pazartesi 16:54
KKTC Kıbrıs Yakın Doğu Üniversitesi Taban Puanları Bölümleri!2015-2016 kontenjanları

 KKTC Kıbrıs Yakın Doğu Üniversitesi Taban Puanları – Bölümleri!2015-2016 kontenjanları..Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Yakın Doğu Üniversitesinin 2014 / 2015 Yılı taban puanları. Aşağıda yer alan puanlar Yakın Doğu Üniversitesi en son yeni taban puanlardır. 2015 YGS ve LYS Sınavlarına girecekler aşağıdaki puanları kullanacaklardır. İşte Puanlar:

LYS tercihlerinde nelere dikkat etmek gerekir?Tercih sürecinde neler yapılmalı?LYS sonuçlarının açıklanmasının ardından 2015 LYS tercih heyecanı başladı. En güzel üniversitelerde eğitim görmek isteyen öğrenciler aldıkları puan karşılığında tercih yapacak. LYS tercihlerinde nelere dikkat etmek gerekir?

1 milyondan fazla öğrencinin merakla beklediği LYS sınavlarının sonuçları gecikmeli de olsa açıklandı. Puanların belli olmasıyla artık tercih ve yerleştirme süreci başladı. Peki, öğrenciler tercihlerini hangi ölçülere göre yapacak? En doğru okul seçimi için nelere dikkat edilmeli? Yüzdelik dilimlerde hangi unsurlar etkili?

LYS tercihlerinde en önemli durum; LYS'den alınan puan durumudur. LYS tercihleri yaparken belirleyici unsur puandır. LYS tercihlerinde dikkatli tercih yaparsak boşta kalmama ihtimalimiz de yükselir.

İşte LYS tercihlerinde dikkat edilecek noktalar:

CNN Türk'ün ahberine göre; Oğuzkaan Koleji Yönetim Kurulu Üyesi ve Eğitim Uzmanı Hatice Yılmaz, öğrencilerin girdikleri sınavlar sonucunda 4 ana gruptaki toplamda 17 puan türünden tercih yapmak için farklı bir mücadelenin içine gireceklerini belirterek, öğrencilerin lisans programlarına yönelik tercih yapabilmesi için ilgili puan türünden 180 ve üzeri puan alması gerektiğini, bu barajı aşamayan öğrencilerin de tercih yapabileceğini ancak değerlendirmeye alınmayacak bu tercihleri ölü tercih olacağı için tercih haklarını yanlış kullanmaları anlamına geleceğinden dikkatli olunması gerektiğini vurguladı.

Tercih Sürecinde Neler Yapmalı

Hedefini daha önceden belirlemiş adaylar için YÖK’ün belirlediği ve ÖSYM’nin onayladığı bu 9 günlük tercih yapma süresi aslında oldukça rahat geçeceğine dikkat çeken Hatice Yılmaz, ‘’Hedefini belirlememiş olan ve hemen her LYS’ye girmiş olan adaylar ise karmaşık bir tablonun içinden çıkmak için uğraşacak. YÖK’ün açıklamasına göre 6-14 Temmuz tarihleri arasında geçecek olan tercih süreci öncesinde bir zamanda ÖSYM sonuçları açıklayacak. ÖSYM, sonuçları açıklamak için acele etmenin yorucu bir tempo sonucu hata yapma olasılığını arttırdığını ve dolayısı ile hata olmayacak şekilde hareket edeceklerini ve adayların da sabırla beklemesi gerektiğini duyurdu.’’ dedi.

Yılmaz, ayrıca Oğuzkaan Koleji olarak, öğrencilerine ve velilerine sonuçlar açıklanana kadar ve açıklandıktan sonra neler yapmaları gerektiği konusunda verdikleri önerileri de sıraladı;

Sonuçlar açıklanana kadar sınav hakkında düşünmeyi bırakın

1. Sonuçlar açıklanana kadar sınav ile ilgili her şeyden uzak durmak en doğrusu. Sınav başına en az 80 soruya cevap vermişken tüm soruları ve onlara verdikleri yanıtları hatırlamak imkansıza yakınken soruları inceleyip tahmini net hesapları yapmak sadece spekülatif bir tavır olacaktır. Bu tarz çabalarda genelde adaylar yanlış hesaplar yapar ve sonrasında hayal kırıklığı yaşarlar.

Bilmediğiniz sitelerde puan hesaplamayın

2. İnternet üzerinde YGS ve LYS puan hesaplamaları ile ilgili yüzlerce site var. Bunların yarısından fazlası bilgisayara virüs bulaştırmak üzere tasarlanmış zararlı yazılımlar içeriyor. Her ne kadar sonuç açıklanana kadar puan hesaplaması yapılmasının doğru olmadığını söylüyor olsam da öğrencilerin birçoğunun dayanamayıp bu hesaplamalara giriştiğini farkındayım. Burada adayların dikkat etmesi gereken yalnız ve yalnız ÖSYM ve Milli Eğitim Bakanlığı tarafından onaylanmış internet sitelerine rağbet etmeleri. Bu konuda okuldaki rehber öğretmenler zamanında bilgilendirildi. Öğrenciler, okuldaki rehber öğretmenlerinden bu bilgiyi talep edebilir.

Peşin hükümlü olmayın

3. Sonuçlar açıklanır açıklanmaz peşin bir hükümle “kazandım” ya da “olmadı seneye” dememek lazım. Bu sene YGS’nin geçen seneye göre çok daha zor olduğu ÖSYM tarafından verilen sayısal verilerde net biçimde gözükmekte. LYS için de öğrenciler çok kolay bir sınav dönemi olduğuna yönelik açıklamalar yapmadılar. Bu da demek oluyor ki bazı programların puanları düşebilir. Çok başarılı öğrenciler bu durumdan ne kadar etkilendi bilmediğimiz için yüksek puanlı bölümlerde durum nasıl olur kestirmek güç; ancak şu bir gerçek ki puanlar ne yönde hareket ederse etsin, öğrencilerin tercih eğilimleri değişmediği sürece sıralamalarda çok büyük oynamalar olmaz. ÖSYM’nin kontenjan ve sıralamaları içeren tercih kılavuzu çıkana kadar kesin konuşmamak lazım.

Rehberlik hocalarına dikkat!

4. Eski yıllarda dershaneler, öğrencileri tercih konusunda yönlendirirken bir sonraki sene de kendisine kaydolsun diye tercih konusunda ufuk açıcı bir rehberlik yapmaz, tam tersine bir kere daha girmesinin daha iyi olacağı konusunda adayları ikna etmeye çalışırdı. Önümüzdeki dönemde dershaneler olmayacağı için bu şekilde bir tavır sergilenmeyeceği düşünülebilir. Bu noktada kolejlerde ve köklü anadolu liselerinde okuyan öğrenciler biraz daha şanslı; çünkü onların rehber öğretmenleri bu konularda daha tecrübeli ve bilgili. Tanıdık aracılığı ile boş saatlerini yakalanabilirse bu kişilerden destek almak iyi olacaktır.

"Parası olan diploma alıyor" hurafesine dikkat!

5. Vakıf Üniversitesi ve Devlet Üniversitesi ayrımında eski zamanlardaki “parası olan diploma alıyor” kavramı geçerliliğini yitirmiş vaziyette. Bazı vakıf üniversiteleri gerçek birer bilim yuvası ve bunu yıl içinde yaptığı bilimsel araştırmalar ve dünyada tanınmışlıklarını destekleyen çalışmalar ile göstermekte. Eskiden devlet üniversiteleri kendilerini tanıtma ihtiyacı bile duymazken, son birkaç yıldır şenlik havasında tanıtım günleri düzenlemekteler. Birçok üniversite, tercih dönemi başlamadan tanıtımları yapmaya başlayacak. Bu tanıtımlara gitmek ve bolca soru sormak lazım. “Niye bu üniversitede okuyayım, burası bana ne katacak?” sorusunu sormak her adayın hakkıdır.

Kariyer planınızı önceden yapın

6. Hala hangi yükseköğretim programında okuyacağını bilmeyen adaylar ise okullarındaki rehber öğretmenlerinden ya da liseden daha önce mezun olmuşlar ise kariyer eğitim merkezlerinden meslek ve kariyer testleri talep etmeli ve biraz olsun kendileri hakkında fikir sahibi olmalıdır. Aksi takdirde, sadece puanı ya da maddi gücü yetiyor diye bir bölüme yerleşecek ve hayatının geri kalanını bir zorunluluğa hapis edecektir.

Aile baskısına dikkat

7. Son olarak da anne ve babaların (hatta dayı, teyze, yenge, amca, komşu) çocuğun geleceği üzerinde hükümdar bir biçimde baskı kurmasının tehlikesini hatırlamak gerekir. Sadece “benim oğlum doktor olacak” deyip çevresine böbürlenmek için çocuğunuzun hayallerinin peşinden gitmesine engel olmayın. İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ni bitirip Baro Stajını bile tamamlamışken hayali olan fotoğrafçılık için diplomasını babasına hediye edenleri de gördük, Cerrahpaşa İngilizce Tıp programını 5. sınıf sonunda bırakıp İstanbul Üniversitesi Gazetecilik için tekrar sınava gireni de. O beş sene yüzü gülmeyen o çocuklar, kendi hayalleri peşinden giderken hem daha mutlular hem de ister inanın ister inanmayın, daha çok para kazanıyorlar.

Çoğu yeni mezun, tercihler için rehber öğretmenlerin yanına annesi ve babası ile gidecek. Anne ve babalar kafalarındaki soru işaretlerini rehber öğretmenler ile paylaşmalı ve çocukları için doğru olanı yapmalıdır.

ÖSYM'DEN LYS SINAV SONUÇLARI İÇİN UYARI!

ÖSYM'nin sosyal medya hesabından yapılan açıklamada "Değerli Adaylar, http://osym.win9.ws/lys2015.xhtml gibi sahte hesaplardan giriş yapmayınız ve kimlik bilgilerinizi paylaşmayınız!" ifadelerine yer veren ÖSYM, "Merkezimiz sitesi http://www.osym.gov.tr olup, gov.tr uzantılı olmayan hiçbir adrese giriş yapmayınız, kimlik bilgilerinizi paylaşmayınız!" dedi.
 
"Merkezimize ait olmayan hesaplardan kimlik bilgileri paylaşıldığında yasal sorumluluğun kişilere ait olacağını unutmayınız!" uyarısında bulundu.

YAKIN DOĞU ÜNİVERSİTESİ (KKTC-LEFKOŞA)
Atatürk Eğitim  Fakültesi
Bilgisayar ve  Öğretim Teknolojileri  Öğretmenliği  (Tam Burslu) YGS-1 10 10 229,90410 266,63480
Bilgisayar ve  Öğretim Teknolojileri  Öğretmenliği  (%50 Burslu) YGS-1 90 2 218,23921 222,03501
Fen  Bilgisi   Öğretmenliği  (Tam Burslu) MF-2 6
Fen  Bilgisi   Öğretmenliği  (%50 Burslu) MF-2 54
İlköğretim Matematik Öğretmenliği  (Tam Burslu) MF-1 5 5 213,37101 232,90634
İlköğretim Matematik Öğretmenliği  (%50 Burslu) MF-1 45
İngilizce  Öğretmenliği -ELT (İngilizce) (Tam Burslu) DİL-1 8 8 294,32865 372,63092
İngilizce  Öğretmenliği -ELT (İngilizce) (%50 Burslu) DİL-1 72 3 234,33207 244,25018
Okul Öncesi  Öğretmenliği  (Tam Burslu) YGS-5 9 9 331,37984 349,91709
Okul Öncesi  Öğretmenliği  (%50 Burslu) YGS-5 81 55 204,47167 296,68365
Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık (Ücretli) TM-3 108 51 202,52539 324,42003
Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık  (Tam Burslu) TM-3 12 12 360,02380 379,73216
Sınıf  Öğretmenliği   (Tam Burslu) TM-2 6 6 242,84980 274,09996
Sınıf  Öğretmenliği   (%50 Burslu) TM-2 54 3 214,85844 231,69547
Sosyal  Bilgiler  Öğretmenliği   (Tam Burslu) TS-1 3 3 323,06788 330,80941
Sosyal  Bilgiler  Öğretmenliği   (%50 Burslu) TS-1 27 6 217,66733 301,12472
Türkçe  Öğretmenliği   (Tam Burslu) TS-2 6 6 319,92305 358,62264
Türkçe  Öğretmenliği   (%50 Burslu) TS-2 54 21 200,87806 297,59121
Üstün Zekalılar  Öğretmenliği   (Tam Burslu) YGS-6 6 6 306,86522 328,81090
Üstün Zekalılar  Öğretmenliği   (%50 Burslu) YGS-6 54 13 212,27674 278,90621
Zihin Engelliler  Öğretmenliği   (Ücretli) YGS-4 32 32 237,34982 298,49714
Zihin Engelliler  Öğretmenliği   (Tam Burslu) YGS-4 7 7 368,40421 385,49974
Zihin Engelliler  Öğretmenliği   (%50 Burslu) YGS-4 31 31 305,22813 361,83121
Diş Hekimliği  Fakültesi  (Ücretli) MF-3 100 100 318,06872 398,02450
Diş Hekimliği  Fakültesi  (Tam Burslu) MF-3 10 10 438,38706 442,30413
Eczacılık  Fakültesi  (İngilizce) (Ücretli) MF-3 90 90 232,70768 332,25782
Eczacılık  Fakültesi  (İngilizce) (Tam Burslu) MF-3 10 10 392,96001 411,65090
Fen-Edebiyat   Fakültesi
İngiliz Dili ve Edebiyatı (İngilizce) (Tam Burslu) DİL-1 6 6 258,78084 275,61127
İngiliz Dili ve Edebiyatı (İngilizce) (%75 Burslu) DİL-1 36
Matematik  (İngilizce) (Tam Burslu) MF-1 4
Matematik  (İngilizce) (%75 Burslu) MF-1 36
Moleküler Biyoloji ve Genetik (İngilizce) (Ücretli) MF-3 45
Moleküler Biyoloji ve Genetik (İngilizce) (Tam Burslu) MF-3 5 5 246,42182 296,50299
Mütercim-Tercümanlık (İngilizce) (Tam Burslu) DİL-1 4 4 280,07033 314,15834
Mütercim-Tercümanlık (İngilizce) (%75 Burslu) DİL-1 36 4 222,46727 258,55140
Psikoloji (Ücretli) TM-3 54 54 222,39964 323,47858
Psikoloji (Tam Burslu) TM-3 6 6 377,31901 383,35058
Psikoloji (İngilizce) (Ücretli) TM-3 90 9 215,07031 247,13607
Psikoloji (İngilizce) (Tam Burslu) TM-3 10 10 346,03014 380,25327
Tarih (Tam Burslu) TS-2 4 4 276,07592 280,94239
Tarih (%75 Burslu) TS-2 36 10 219,34641 275,60357
Türk Dili ve Edebiyatı (Tam Burslu) TS-2 6 6 267,12876 305,13873
Türk Dili ve Edebiyatı (%75 Burslu) TS-2 54 10 212,91399 276,06071
Hukuk  Fakültesi  (Ücretli) TM-2 180 180 264,14980 345,97807
Hukuk  Fakültesi  (Tam Burslu) TM-2 20 20 388,37554 401,53982
İktisadi ve İdari Bilimler  Fakültesi
Avrupa Birliği İlişkileri (İngilizce) (Tam Burslu) TM-2 3 2 221,01114 222,29779
Avrupa Birliği İlişkileri (İngilizce) (%50 Burslu) TM-2 27
Bankacılık ve Finans (Tam Burslu) TM-1 3 1 254,00683 254,00683
Bankacılık ve Finans (%50 Burslu) TM-1 27
Bankacılık ve Finans (İngilizce) (Tam Burslu) TM-1 3 1 265,68779 265,68779
Bankacılık ve Finans (İngilizce) (%50 Burslu) TM-1 27
Bilgi ve Belge  Yönetimi  (Tam Burslu) TM-1 2
Bilgi ve Belge  Yönetimi  (%50 Burslu) TM-1 8
Bilgisayar-Enformatik (Tam Burslu) MF-4 3
Bilgisayar-Enformatik (%50 Burslu) MF-4 27
Bilgisayar-Enformatik (İngilizce) (Tam Burslu) MF-4 3
Bilgisayar-Enformatik (İngilizce) (%50 Burslu) MF-4 27
Ekonomi (İngilizce) (Tam Burslu) TM-1 2
Ekonomi (İngilizce) (%50 Burslu) TM-1 18
İnsan  Kaynakları   Yönetimi (İngilizce) (Tam Burslu) TM-1 2 2 221,04694 276,97451
İnsan  Kaynakları   Yönetimi (İngilizce) (%50 Burslu) TM-1 18
İşletme (İngilizce) (Tam Burslu) TM-1 4 3 204,98342 232,53369
İşletme (İngilizce) (%50 Burslu) TM-1 36 1 222,66021 222,66021
İşletme  Yönetimi  (Tam Burslu) TM-1 4
İşletme  Yönetimi  (%50 Burslu) TM-1 36
İşletme  Yönetimi  (İngilizce) (Tam Burslu) TM-1 4
İşletme  Yönetimi  (İngilizce) (%50 Burslu) TM-1 36
Pazarlama (İngilizce) (Tam Burslu) TM-1 4
Pazarlama (İngilizce) (%50 Burslu) TM-1 36
Siyaset Bilimi (Tam Burslu) TM-2 4 4 225,10461 259,35755
Siyaset Bilimi (%50 Burslu) TM-2 36
Siyaset Bilimi (İngilizce) (Tam Burslu) TM-2 4 1 220,77590 220,77590
Siyaset Bilimi (İngilizce) (%50 Burslu) TM-2 36
Uluslararası  İlişkiler (Tam Burslu) TM-2 4 1 216,27739 216,27739
Uluslararası  İlişkiler (%50 Burslu) TM-2 36 1 248,95129 248,95129
Uluslararası  İlişkiler (İngilizce) (Tam Burslu) TM-2 4 3 227,10806 273,02432
Uluslararası  İlişkiler (İngilizce) (%50 Burslu) TM-2 36
Uluslararası  İşletme (İngilizce) (Tam Burslu) TM-1 2 2 242,64737 262,89755
Uluslararası  İşletme (İngilizce) (%50 Burslu) TM-1 18
İlahiyat  Fakültesi  (Tam Burslu) YGS-4 100 100 313,03434 380,57193
İletişim  Fakültesi
Gazetecilik (Tam Burslu) TS-1 3 3 278,83621 305,24657
Gazetecilik (%50 Burslu) TS-1 30 3 229,42432 256,62127
Halkla İlişkiler ve Tanıtım (Tam Burslu) TS-1 4 4 267,35116 348,97515
Halkla İlişkiler ve Tanıtım (%50 Burslu) TS-1 40 3 222,89619 243,84216
Radyo, Televizyon ve Sinema (Tam Burslu) TS-1 2 2 286,74350 301,57065
Radyo, Televizyon ve Sinema (%50 Burslu) TS-1 20 6 221,03881 266,41506
Mimarlık   Fakültesi
Mimarlık  (Tam Burslu) MF-4 6 6 337,84294 358,05902
Mimarlık  (%50 Burslu) MF-4 54 25 216,42844 273,96194
Mimarlık  (İngilizce) (Tam Burslu) MF-4 9 9 329,06476 360,13260
Mimarlık  (İngilizce) (%50 Burslu) MF-4 81 3 221,66801 227,32557
Peyzaj Mimarlığı (İngilizce) (Tam Burslu) MF-4 3
Peyzaj Mimarlığı (İngilizce) (%50 Burslu) MF-4 27
Mühendislik   Fakültesi
Bilgisayar Mühendisliği  (Tam Burslu) MF-4 3 2 213,39237 246,71141
Bilgisayar Mühendisliği  (%50 Burslu) MF-4 27
Bilgisayar Mühendisliği  (İngilizce) (Tam Burslu) MF-4 3 1 262,85494 262,85494
Bilgisayar Mühendisliği  (İngilizce) (%50 Burslu) MF-4 27
Bilişim Sistemleri Mühendisliği  (Tam Burslu) MF-4 3
Bilişim Sistemleri Mühendisliği  (%50 Burslu) MF-4 27
Bilişim Sistemleri Mühendisliği  (İngilizce) (Tam Burslu) MF-4 3
Bilişim Sistemleri Mühendisliği  (İngilizce) (%50 Burslu) MF-4 27
Biyomedikal  Mühendisliği  (Tam Burslu) MF-4 3 3 250,64772 295,61971
Biyomedikal  Mühendisliği  (%50 Burslu) MF-4 27
Biyomedikal  Mühendisliği  (İngilizce) (Tam Burslu) MF-4 3 3 221,07214 334,58003
Biyomedikal  Mühendisliği  (İngilizce) (%50 Burslu) MF-4 27
Biyomühendislik (İngilizce) (Tam Burslu) MF-4 3
Biyomühendislik (İngilizce) (%50 Burslu) MF-4 27
Elektrik- Elektronik Mühendisliği  (Tam Burslu) MF-4 3 3 244,74743 255,46313
Elektrik- Elektronik Mühendisliği  (%50 Burslu) MF-4 27
Elektrik- Elektronik Mühendisliği  (İngilizce) (Tam Burslu) MF-4 3 2 216,55538 230,04656
Elektrik- Elektronik Mühendisliği  (İngilizce) (%50 Burslu) MF-4 27
Gıda Mühendisliği  (İngilizce) (Tam Burslu) MF-4 5 1 228,91768 228,91768
Gıda Mühendisliği (İngilizce) (%50 Burslu) MF-4 45
İnşaat Mühendisliği (Tam Burslu) MF-4 2 2 277,37564 299,31952
İnşaat Mühendisliği (%50 Burslu) MF-4 18 5 202,83614 228,59225
İnşaat Mühendisliği (İngilizce) (Tam Burslu) MF-4 8 8 226,39023 295,84171
İnşaat Mühendisliği (İngilizce) (%50 Burslu) MF-4 67 1 224,73254 224,73254
Makine  Mühendisliği (Tam Burslu) MF-4 3
Makine  Mühendisliği (%50 Burslu) MF-4 27
Makine  Mühendisliği (İngilizce) (Tam Burslu) MF-4 3 2 227,97997 234,38473
Makine  Mühendisliği (İngilizce) (%50 Burslu) MF-4 27 1 214,67897 214,67897
Otomotiv Mühendisliği (İngilizce) (Tam Burslu) MF-4 3 2 209,60699 219,76643
Otomotiv Mühendisliği (İngilizce) (%50 Burslu) MF-4 27
Petrol ve Doğalgaz Mühendisliği (İngilizce) (Ücretli) MF-4 49
Petrol ve Doğalgaz Mühendisliği (İngilizce) (Tam Burslu) MF-4 6 3 213,22781 311,92547
Yazılım Mühendisliği (İngilizce) (Tam Burslu) MF-4 3 1 229,95787 229,95787
Yazılım Mühendisliği (İngilizce) (%50 Burslu) MF-4 27
Sağlık  Bilimleri   Fakültesi
Beslenme ve Diyetetik (Tam Burslu) MF-3 6 6 376,76316 388,17178
Beslenme ve Diyetetik (%25 Burslu) MF-3 54 2 224,59241 227,84869
Beslenme ve Diyetetik (İngilizce) (Tam Burslu) MF-3 10 10 356,35699 376,45589
Beslenme ve Diyetetik (İngilizce) (%25 Burslu) MF-3 90 3 216,82537 279,61761
Fizyoterapi ve Rehabilitasyon  (Ücretli) MF-3 58 27 204,23344 288,80737
Fizyoterapi  ve Rehabilitasyon (Tam Burslu) MF-3 7 7 384,99740 426,13691
Hemşirelik (Tam Burslu) MF-3 15 15 248,88814 291,08397
Hemşirelik (%75 Burslu) MF-3 135 18 216,38572 244,02531
Sağlık Kurumları Yöneticiliği (Tam Burslu) TM-1 3 3 265,77855 278,43936
Sağlık Kurumları Yöneticiliği (%50 Burslu) TM-1 27 3 224,68868 245,28659
Tıp  Fakültesi  (Ücretli) MF-3 90 90 351,79853 427,73252
Tıp  Fakültesi  (Tam Burslu) MF-3 10 10 449,67327 451,61209
Tıp  Fakültesi  (İngilizce) (Ücretli) MF-3 90 90 300,73302 410,96832
Tıp  Fakültesi  (İngilizce) (Tam Burslu) MF-3 10 10 447,77730 464,68388
Veteriner  Fakültesi  (İngilizce) (Tam Burslu) MF-3 10 10 246,97735 292,76162
Veteriner  Fakültesi  (İngilizce) (%25 Burslu) MF-3 90 8 200,63693 269,46940
Turizm ve Otelcilik Yüksekokulu
Turizm ve Otel İşletmeciliği  (Tam Burslu) YGS-6 12 12 225,86410 249,15321
Turizm ve Otel İşletmeciliği  (%75 Burslu) YGS-6 108 4 217,93073 243,13442

Yüksekokul Program Adı Puan

Türü
Kon. En Küçük

Puan
MYO Adalet (Tam Burslu) YGS-3 10 277,29639
MYO Adalet (%75 Burslu) YGS-3 90 175,25816
MYO Bankacılık ve Sigortacılık (Tam Burslu) YGS-6 4 221,04634
MYO Bankacılık ve Sigortacılık (%75 Burslu) YGS-6 36 181,70614
MYO Bankacılık ve Sigortacılık (İngilizce) (Tam Burslu) YGS-6 4 183,17692
MYO Bankacılık ve Sigortacılık (İngilizce) (%75 Burslu) YGS-6 36
MYO Bilgisayar Programcılığı (İngilizce) (Tam Burslu) YGS-1 4 324,60000
MYO Bilgisayar Programcılığı (İngilizce) (%75 Burslu) YGS-1 36 296,00000
MYO Biyomedikal Cihaz  Teknolojisi (İngilizce) (Tam Burslu) YGS-1 6 197,87785
MYO Biyomedikal Cihaz  Teknolojisi (İngilizce) (%75 Burslu) YGS-1 54 161,60125
MYO Elektronik   Teknolojisi  (Tam Burslu) YGS-1 3 279,30000
MYO Elektronik   Teknolojisi  (%75 Burslu) YGS-1 27 334,15000
MYO Elektronik   Teknolojisi  (İngilizce) (Tam Burslu) YGS-1 6
MYO Elektronik   Teknolojisi  (İngilizce) (%75 Burslu) YGS-1 54
MYO İnşaat  Teknolojisi  (Tam Burslu) YGS-1 5 207,04333
MYO İnşaat  Teknolojisi  (%75 Burslu) YGS-1 45 171,51844
MYO İnşaat  Teknolojisi  (İngilizce) (Tam Burslu) YGS-1 4
MYO İnşaat  Teknolojisi  (İngilizce) (%75 Burslu) YGS-1 36 208,12009
MYO Muhasebe ve Vergi Uygulamaları (Ücretli) YGS-6 45
MYO Muhasebe ve Vergi Uygulamaları (Tam Burslu) YGS-6 5
MYO Muhasebe ve Vergi Uygulamaları (İngilizce) (Tam Burslu) YGS-6 4 198,17120
MYO Muhasebe ve Vergi Uygulamaları (İngilizce) (%75 Burslu) YGS-6 36
MYO Otomotiv  Teknolojisi  (Tam Burslu) YGS-1 5 305,60000
MYO Otomotiv  Teknolojisi  (%75 Burslu) YGS-1 45 186,19039
MYO Radyo ve Televizyon  Teknolojisi (İngilizce) (Tam Burslu) YGS-1 4 180,67210
MYO Radyo ve Televizyon  Teknolojisi (İngilizce) (%75 Burslu) YGS-1 36 188,72594
MYO Turizm ve Otel İşletmeciliği (Tam Burslu) YGS-6 3 224,38447
MYO Turizm ve Otel İşletmeciliği (%75 Burslu) YGS-6 27 220,26082
MYO Turizm ve Otel İşletmeciliği (İngilizce) (Tam Burslu) YGS-6 4 185,40822
MYO Turizm ve Otel İşletmeciliği (İngilizce) (%75 Burslu) YGS-6 36 195,26799
Sağlık HMYO Ağız ve Diş Sağlığı (Tam Burslu) YGS-2 3 211,48313
Sağlık HMYO Ağız ve Diş Sağlığı (%50 Burslu) YGS-2 27 174,73578
Sağlık HMYO Ameliyathane Hizmetleri (Tam Burslu) YGS-2 3 231,26756
Sağlık HMYO Ameliyathane Hizmetleri (%50 Burslu) YGS-2 27 180,46566
Sağlık HMYO Anestezi (Tam Burslu) YGS-2 3 297,49176
Sağlık HMYO Anestezi (%50 Burslu) YGS-2 27 225,31317
Sağlık HMYO Çocuk Gelişimi (Tam Burslu) YGS-4 3 344,00000
Sağlık HMYO Çocuk Gelişimi (%50 Burslu) YGS-4 27 180,76825
Sağlık HMYO Diyaliz (Tam Burslu) YGS-2 4 250,94815
Sağlık HMYO Diyaliz (%50 Burslu) YGS-2 36 191,83482
Sağlık HMYO Eczane Hizmetleri (Tam Burslu) YGS-2 3 185,32229
Sağlık HMYO Eczane Hizmetleri (%50 Burslu) YGS-2 27 178,49337
Sağlık HMYO İlk ve Acil Yardım (Tam Burslu) YGS-2 3 359,50000
Sağlık HMYO İlk ve Acil Yardım (%50 Burslu) YGS-2 27 243,67003
Sağlık HMYO Odyometri (Tam Burslu) YGS-1 3 350,85000
Sağlık HMYO Odyometri (%50 Burslu) YGS-1 27 207,69799
Sağlık HMYO Radyoterapi (Tam Burslu) YGS-1 4 224,61038
Sağlık HMYO Radyoterapi (%50 Burslu) YGS-1 36 157,87207
Sağlık HMYO Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik (Tam Burslu) YGS-3 3 283,62564
Sağlık HMYO Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik (%75 Burslu) YGS-3 27 160,63925
Sağlık HMYO Tıbbi Görüntüleme Teknikleri (İngilizce) (Tam Burslu) YGS-1 8 218,59631
Sağlık HMYO Tıbbi Görüntüleme Teknikleri (İngilizce) (%50 Burslu) YGS-1 72 173,77799
Sağlık HMYO Tıbbi Laboratuvar Teknikleri (Tam Burslu) YGS-2 3 220,85101
Sağlık HMYO Tıbbi Laboratuvar Teknikleri (%50 Burslu) YGS-2 27 170,82162
Sağlık HMYO Yaşlı Bakımı (Tam Burslu) YGS-2 3 192,41411
Sağlık HMYO Yaşlı Bakımı (%75 Burslu) YGS-2 27 166,53292
Son Güncelleme: 06.07.2015 18:26
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.