SGK, SSK, Bağkur, 4A, 4B, 4C Bayram ikramiyeleri netleşti, işte yatacak tutar

SGK, SSK, Bağkur, 4A, 4B, 4C Bayram ikramiyeleri netleşti, işte yatacak tutar
SGK, SSK, Bağkur, 4A, 4B, 4C Bayram ikramiyesinde emekliyi tatmin edecek tutar.

Gelen Haberlere göre, hesaplara yatırılacak ikramiyenin tutarının belirlenmesinde iki zam oranı masada yer alıyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde gerçekleştirilen kabine toplantısının ardından yaptığı açıklamada, “Ülkemize on yıllar boyunca hizmet etmiş, bu uğurda saçlarını ağartmış emeklilerimizi enflasyona ezdirmeyeceğiz” sözlerini dile getirdi.

Asgari ücret komisyonunun çalışmalarının başladığı ve olumlu bir zeminde ilerlediği belirtilirken, Erdoğan ayrıca, “İnşallah tüm tarafların kabul edeceği hayırlı bir sonuca ulaşacağımıza inanıyorum. Memur maaş artış oranlarıyla ilgili Meclis sürecini de yakında başlatacağız. Grubumuzun, Meclis’in takdirine sunacağı ilk konulardan biri bu olacak” şeklinde konuştu.

Önümüzdeki aylarda kabine toplantılarının ana gündemini ekonomi politikaları ve maaş düzenlemeleri oluşturacak. Emekli maaşları ve bayram ikramiyesi konusu da masada değerlendirilecek. Bayram ikramiyesi için belirlenen rakamlar ve ödeme takvimi ise netleşti.

SSK’lı emekliler her ayın 17-26 arasında, Bağ-Kur’lular ise her ayın 25-28 arasında emekli maaşlarını almaktadır. Bu çerçevede, bayram ikramiyesi ödemeleri de belirlenen tarihler arasında gerçekleştirilecektir.

Tahsis numarası son rakamı 9 olanlar ayın 17’sinde

Tahsis numarası son rakamı 7 olanlar ayın 18’inde

Tahsis numarası son rakamı 5 olanlar ayın 19’unda

Tahsis numarası son rakamı 3 olanlar ayın 20’sinde

Tahsis numarası son rakamı 1 olanlar ayın 21’sinde

Tahsis numarası son rakamı 8 olanlar ayın 22’sinde

Tahsis numarası son rakamı 6 olanlar ayın 23’ünde

Tahsis numarası son rakamı 4 olanlar ayın 24’ünde

Tahsis numarası son rakamı 2 olanlar ayın 25’inde

Tahsis numarası son rakamı 0 olanlar ayın 26’sında

BAĞ-KUR

Tahsis numarası son rakamı 9,7,5 olanlar ayın 25’inde

Tahsis numarası son rakamı 3,1 olanlar ayın 26’sında

Tahsis numarası son rakamı 8,6,4 olanlar ayın 27’sinde

Tahsis numarası son rakamı 2,0 olanlar ayın 28’inde

Emekli maaşı ödemesi tarihi cumartesi gününe rastlayan hak sahiplerinin ödemesi cuma, pazar gününe rastlayanların ödemesi ise pazartesi yapılıyor.

SSK, Bağ-Kur ve emekli sandığı dahil tüm ödemelerin bayramdan önceki 19-25 Haziran haftasında yapılması planlanıyor.

Bağ-Kur kapsamında gelir ve aylık alanların da haziran dönemi gelir/aylıkları ile bayram ikramiyelerinin Kurban Bayramı ikramiyeleri ile birlikte 22 Haziran tarihinde yatırılması gündemde.

Emekli Sandığı kapsamında aylık alanların ise temmuz ayı aylık ödemeleri ile Kurban Bayramı ikramiyelerinin 23 Haziran tarihinde yatırılması söz konusu olabilecek.

Nisan ayında yüzde 82 artışla bin 100 liradan 2 bin liraya çıkarılan bayram ikramiyesi için yeni bir artış da masada bulunuyor. İlk formüle göre ikramiye yüzde 25 artışla 2 bin 500 liraya yükselebilecek. İkinci formül ise ikramiyenin yüzde 50’lik artışla 3 bin liraya çıkarılması yönünde.