Prim Borcu Olan EYT’lilere 1 Aylık Fırsat Doğdu!

Prim Borcu Olan EYT’lilere 1 Aylık Fırsat Doğdu!
EYT kapsamında eksik borcu olan kişilere müjde geldi. Eksik prim borcu olan kişilere yapılandırma düzenlemesi bir ay daha uzatılarak bir rahatlık sağlandı.

Bağkurlular ve kendi primini dışardan yatıran kişiler için de EYT kapsamında emeklilik fırsatı başladı.

Böylelikle bu süreçte Sosyal Güvenlik Kurumu’na prim borcu bulunan kişilerin daha rahat bir şekilde ödeme süreci geçirmeleri sağlanacaktır. EYT ile ilgili son gelişmelerin tamamı haberimizin devamında yer alıyor.

Bu borç yapılandırma düzenlemesi bir ay daha bir süre uzatılınca prim borcu olan kişiler rahat bir nefes aldı ve bu yapılandırma sayesinde eksik olan prim borçlarını tamamlama imkânı bularak EYT kapsamında yer aldılar. Bunun ile beraber devlete olan vergi, ceza, harç gibi borçlarından 31 Mayıs’tan 30 Haziran’a kadar yapılandırılması uzatılarak kişilere kolaylık sağlanmıştır.

Sosyal Güvenlik Kurumu’na olan prim borcu BAĞ-KUR borcu olan kişileri bu yapılandırma sayesinde borçlarına ödeme kolaylığı sağlanarak EYT kapsamında yer almaları ve erken emeklilik fırsatlarından yararlanma imkânı sunulmuştur. Böylelikle prim borcu bulunan herkes bunları kolay bir şekilde ödeyecek ve emekli olarak emeklilik fırsatlarından yararlanabilecektir.

Kamu Borçlarının Yeniden Yapılandırılması

Cumhurbaşkanı Kararnamesi ile açıklanan kamu alacaklarının yeniden yapılandırılması işlemi pek çok insanın yüzünü güldürmüş ve insanların borçlarına ödeme konusunda büyük kolaylık sağlamıştır. Bu konuda insanlar bu yapılandırma sayesinde borçlarını kolaylıkla taksitler halinde ödüyor.

Sizler de devlete olan tüm kamu borçlarının prim borçlarınız için 30 Haziran’a kadar gerekli kurumlara başvurular yaparak bu yapılandırma fırsatlarından yararlanabilirsiniz.

Kamu borçlarının tamamında peşin ödemelerde faiz oranlarının %90’ı silinmiş ve ana borcun ödenmesi konusunda da gerekli kolaylık sağlanmıştır. İlk taksit ödemeleri de 31 Temmuz tarihine kadar ödeme süresi uzatılmıştır.

EYT kapsamında emekli olmak isteyen sigortalılar da yapılandırma ödemelerini kaçırmamalı ve bir yıl içerisinde ödemelerini tamamlayarak bu fırsatlardan yararlanmalıdır. 2008 yılından itibaren isteğe bağlı sigorta primi yatıranların da yine bir yıl içerisinde prim ödemelerini yapması gerekiyor. Bu süreleri takip ederek sizler de tüm işlemleriniz de sağlanan imkânlardan faydalanabilirsiniz