Islam Memiş'ten Yerel Seçimlerin Ardından Piyasaları Etkileyecek Kritik Tahminler

Islam Memiş'ten Yerel Seçimlerin Ardından Piyasaları Etkileyecek Kritik Tahminler
Piyasa uzmanı İslam Memiş, 2024 yerel seçim sonuçlarının altın ve dolar başta olmak üzere finans piyasalarına olan etkilerini değerlendirdi ve yatırımcılara önemli tavsiyelerde bulundu. Geleceğe dair öngörülerini paylaşan Memiş, ekonomi gündemini yorumladı.

2024 yerel seçim sonuçlarının altın ve dolar başta olmak üzere finans piyasalarına etkisi merak edilirken piyasa uzmanı İslam Memiş, yakın geleceğe dair öngörülerini paylaştı ver yatırımcılara önemli tavsiyelerde bulundu. İşte, İslam Memiş'in ekonomi gündemi yorumu...

Yurt genelinde yerel seçimlerin heyecanı yaşanırken, finans piyasaları uzmanı İslam Memiş, seçim sonrasında ekonomiye dair değerlendirmelerde bulundu.

TV100'deki yazısında, kamuoyunda, "Seçim sonrası yandık, bittik, kül olduk" ifadelerinin her seçimde ortaya çıktığını hatırlatan İslam Memiş, yatırımcılara söylemlerden etkilenmemeleri gerektiğini tavsiye ettiği yazısında şunları yazdı:

"Her seçim öncesi bilerek ve isteyerek yapılan bu operasyonlara dikkat edin. Almış olduğunuz kararları bu algılara karşı yaparsanız pişman olursunuz.

Mesela; döviz kurları da, altın fiyatları da yükseliş trendini sürdürebilir.

Ancak borsa ve faiz getirisi de bir hayli fazla olacak. Enflasyon yükselişini sürdürebilir.

Ancak kripto paraların da bir hayli fazla getirisi olabilir. Yani, her enstrümanın farklı getirileri olacak. Önemli olan yatırımcıların tercihi."