İŞKUR Bekçi olma başvuru şartlarını açıkladı, hemen başvurabilirsiniz.

İŞKUR Bekçi olma başvuru şartlarını açıkladı, hemen başvurabilirsiniz.
İŞKUR, Bekçi olmak isteyen kişilere başvuru koşullarını belirledi.

İŞKUR, çarşı, mahalle ve inşaat bekçileri için yeni bir personel alımı ilanıyla dikkatleri üzerine çekiyor. Yapılan açıklamalara göre, bekçilik pozisyonları için alınacak adaylar, rekor bir maaşla işe başlayacaklar. İŞKUR’un resmi internet adresi üzerinden duyurulan ilana göre, gerekli şartlar da belirlendi. Şartları taşıyan adaylar, 22 bin TL maaşla iş hayatına adım atabilecekler. Şimdi, İŞKUR tarafından yapılan bu personel alımıyla ilgili merak edilen her şeyi haberimizin devamında bulabilirsiniz.

İŞKUR’dan Bekçi Alımı Duyurusu Geldi Beklenen haber İŞKUR tarafından açıklandı. Birçok şehirde, 22.000 TL maaşla bekçi alımı yapılacak. Türkiye İş Kurumu, resmi internet sitesi üzerinden yaptığı duyuruda farklı illerde bekçi alımlarının gerçekleştirileceğini duyurdu. Bu işe alımla ilgili birkaç şartın da beraberinde getirildiği belirtildi. Gerekli şartlar, İŞKUR’un resmi sayfasında açıklandı ve bekçilik işine başvurmak isteyen adayların İŞKUR internet sitesi üzerinden başvuru yapabilecekleri ifade edildi. Ayrıca, işe alımda KPSS şartının aranmayacağı da belirtildi. İnşaat, işyeri ve mahalle bekçisi alımı için yapılacak bu bekçi alımında, İŞKUR’un belirlediği bazı kriterler bulunuyor. İlanlara göre başvuru kriterleri şu şekildedir:

  • 18 yaşını doldurmuş olmak,
  • Erkek adaylar için askerlik hizmetini tamamlamış veya tecilli olmak,
  • Sağlık sorunu bulunmaması ve görevini özenle yapabilecek durumda olmak,
  • Esnek çalışma saatlerine uyum sağlayabilecek ve sürekli çalışabilecek nitelikte olmak.

Bekçi Alımı 24 İlde Gerçekleştirilecek İŞKUR’un yayınladığı ilanlara göre, bekçi alımları 24 farklı ilde gerçekleştirilecek. Bu iller şunlardır: Kahramanmaraş, İstanbul, Karaman, Zonguldak, Manisa, Kayseri, Elazığ, Tekirdağ, Muğla, İzmir, Eskişehir, Çorum, Amasya, Ankara, Aydın, Konya, Sivas, Kırklareli, Sakarya, Erzurum, Hatay ve bu bekçi alımı ilanlarına başvurmak isteyen adaylar, e-Devlet üzerinden veya İŞKUR’un resmi internet sitesi aracılığıyla kolayca başvurularını gerçekleştirebilirler. İlgili internet adreslerine giriş yaptıktan sonra birçok iş ilanına ve başvuru şartlarına kolayca ulaşabilirsiniz. Bekçilik ilanına başvurmak için İş arama sayfasında “MESLEK” kısmına “bekçi” yazarak ilanlara hızlıca ulaşabilirsiniz.