Instagram ve Facebook'ta ücretli dönem! Satın almadan kullanılamıyor

Instagram ve Facebook'ta ücretli dönem! Satın almadan kullanılamıyor
Teknoloji devlerinden Meta, Instagram ve Facebook'u reklamsız bir şekilde kullanmak isteyenlere, ücretli bir sürüm sunacak. Bu sürüm satın almadan kullanılamayacak, reklamlı bir şekilde kullanmak isteyenler ise, ücret ödemeden kullanmaya devam edebilir

Wall Street Journal’da yer alan habere göre Meta, düzenleyici kurumlara önümüzdeki aylarda Avrupa’daki kullanıcılar için reklamsız abonelik (SNA) planını kullanıma sunmayı umduğunu bildirdi.

Plana göre kullanıcılar kişiselleştirilmiş reklamlarla Instagram ve Facebook’a ücretsiz erişmeye devam edecek veya hizmetlerin reklamsız sürümleri için ödeme yapacak.

Meta’nın düzenleyicilere, masaüstü kullanıcılardan Facebook veya Instagram hesabı için ayda yaklaşık 10 euro ve her ek bağlantılı hesap için yaklaşık 6 euro ücret alacağını bildirdiği belirtildi.

WSJ’nin haberine göre, mobil cihazlarda fiyat ayda yaklaşık 13 euroya çıkacak çünkü Meta, Apple ve Google’ın uygulama mağazaları tarafından uygulama içi ödemelerden alınan komisyonları da hesaba katacak.