Evlenmek isteyenlere güzel haber! 150.000₺ faizsiz kredi fırsatı

Evlenmek isteyenlere güzel haber! 150.000₺ faizsiz kredi fırsatı
Yeni evlenmeyi düşünen çiftler için güzel haber geldi. Evlilik kredileri, faizsiz ve uzun vadeli bir şekilde ödeme kolaylığı sağlıyor. Evlilik kredisi, genellikle genç çiftler arasında tercih edilmekte. Şartlar ve detaylar haberin devamında.

Türkiye'de kendi evini inşa etmek isteyen çiftler için faizsiz uzun vadeli evlilik kredileri büyük bir fırsat sunuyor. Bu krediler, çiftlerin hayallerine ulaşmalarını ve ekonomiye katkıda bulunmalarını sağlıyor.

Konuyla ilgili son gelişmeler Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından açıklandı. 150.000 lira faizsiz evlilik kredisi hakkında en güncel bilgileri burada bulacaksınız.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 5 Eylül'deki Cumhurbaşkanlığı Kabinesi toplantısının ardından bir açıklama yaptı. Uzun zamandır tartışılan evlilik kredisine ilişkin detayların önümüzdeki günlerde açıklanacağını söyledi.

Evlilik Kredi Miktarı

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın AK Parti'nin seçim beyannamesinde dikkat çeken vaatlerden biri faizsiz evlilik kredisiydi. Yeni evlilere 150 bin lira faizsiz evlilik kredisi verileceği duyuruldu.

Evlilik kredisi başvuru formu şu şekildedir:

“Yeni evlilikleri kolaylaştırmak amacıyla Aile Gençlik Bankası aracılığıyla yeni evlilere 48 ay vadeli ve 2 yıl ödemesiz 150.000 lira faizsiz evlilik kredisi sunuyoruz. Aile ve Gençlik Bankası'nın faaliyetleri çeşitli hizmetleri desteklemektedir. Bu hizmetler, aile sistemlerini ve özellikle çocukların eğitimini korumayı ve güçlendirmeyi amaçlamaktadır.

Bu üç unsurdan oluşan sistem ile aile desteği gelir desteği sistemi arasında tutarlılığı sağlayarak, çalışma hayatına katılımı engellemeyecek düzeyde dengeli bir sistemi hayata geçireceğiz. Sosyal destek programları ekonomik ve aynı zamanda da sosyal yan etkilerin ele alınarak gözden geçirilmiş, aile bütünlüğünü koruma ve geliştirme niteliği güçlendirilmiştir.

Sosyal yardım alma koşullarını birleştireceğiz. Hem babalar hem de anneler için esnek çalışma seçeneklerini genişleteceğiz. "Kadın-erkek evliliğiyle oluşan aileyi her türlü zararlı eğilimden koruyacak tedbirleri alacağız."