Emeklilere ek zam müjdesi: Tarih açıklandı

Emeklilere ek zam müjdesi: Tarih açıklandı
TGRT Haber Ekonomi Editörü Yaprak Hırka Yıldız, canlı yayında emeklilere ek zam müjdesi verdi. Yıldız, ek zammın 1 Nisan’da yapılacağını ve en düşük emekli maaşının 15 bin TL'ye yükseleceğini açıkladı. 2024 yılındaki zam ve ikramiye artışları emeklileri tatmin etmedi ve yüksek enflasyon nedeniyle emeklilerin alım gücü düşmeye devam etti. Emekliler ek zam ve artışları beklemeye devam ediyor.

TGRT Haber Ekonomi Editörü Yaprak Hırka Yıldız, Cem Küçük’ün canlı yayınında emeklilere ek zam müjdesi verdi. Yıldız, ek zammın 1 Nisan’da yapılacağını ve en düşük emekli maaşının 15 bin TL’ye yükseleceğini açıkladı.

2024 yılında yapılan zam ve ikramiye artışları emeklileri tatmin etmedi. Yüksek enflasyon karşısında emeklilerin alım gücü düşmeye devam etti. Emekliler ek zam ve promosyonlar için sabırsızlıkla bekliyordu.

Ek Zam Tarihi Belli Oldu

TGRT Haber Ekonomi Editörü Yaprak Hırka Yıldız, Cem Küçük’ün programında ek zamla ilgili önemli bir açıklama yaptı. Yıldız, ek zammın 1 Nisan’da yapılacağını ve en düşük emekli maaşının 15 bin TL’ye yükseleceğini söyledi.

Promosyonlar da Arttı

Yıldız, 3 yıllık anlaşmalı bankaların emeklilere yönelik promosyonları hakkında da bilgi verdi. Yıldız, promosyonların 15 bin TL’den başlayıp, alt sınır 7.500 TL ile 10 bin TL arasında olacağını ve bayram sonrasında netleşeceğini açıkladı.

Emekliler Sevinçli

Ek zam ve promosyon müjdesi emeklileri sevindirdi. Emekliler, 1 Nisan’ı sabırsızlıkla bekliyor.