Emekli Sandığı, Bağ-Kur ve SSK emeklileri ödeme tarihleri...

Emekli Sandığı, Bağ-Kur ve SSK emeklileri ödeme tarihleri...
Emekliler, maaşlarının ne zaman yatırılacağını merakla bekliyor. Ödemeler, numaranın son hanesine göre belirleniyor ve gerçekleşiyor. İşte ödeme tarihleri.

TAHSİS NUMARASINA GÖRE ÖDEME

SSK kapsamında olan emeklilerin maaşları, tahsis numarasının son hanesine göre ödeniyor. Eğer tahsis numarasının son hanesi 0, 2, 4, 6 veya 8 ise maaşlar belirlenen günlerde ödeniyor.

PEKİ BU TARİHLER NASIL BELİRLENİYOR

Emekli maaşlarının ödeme tarihleri her ay vatandaşlar tarafından merak ediliyor. Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından belirlenen ödeme takvimi doğrultusunda, SSK’lı emekliler her ayın 17-26’sı arasında maaşlarını alıyor.

NUMARAYA GÖRE GÜN GÜN ÖDEME

SSK’lı emekliler için ödeme tarihleri tahsis numaralarına göre belirleniyor. Tahsis numarasının son rakamı 9 olanlar ayın 17’sinde, 7 olanlar ayın 18’inde, 5 olanlar ayın 19’unda, 3 olanlar ayın 20’sinde, 1 olanlar ayın 21’inde, 8 olanlar ayın 22’sinde, 6 olanlar ayın 23’ünde, 4 olanlar ayın 24’ünde, 2 olanlar ayın 25’inde ve 0 olanlar ayın 26’sında ödeme alıyor.

BAĞ-KUR ÖDEME TAKVİMİ

Bağ-Kur emeklileri için emekli maaşı ödeme takvimi açıklandı. Tahsis numarasının son hanesine göre belirlenen ödeme günlerine göre, emekli maaşlarının ne zaman yatırılacağı belirlendi.

BAĞ-KUR EMEKLİ MAAŞLARI ÖDEME TARİHLERİ

  • Tahsis numarasının son rakamı 9, 7 ve 5 olan Bağ-Kur emeklileri, her ayın 25’inde maaşlarını alacak.
  • Tahsis numarasının son rakamı 3 ve 1 olan emekliler, ödemelerini her ayın 26’sında alabilecek.
  • Tahsis numarasının son rakamı 8, 6 ve 4 olan Bağ-Kur emeklileri, ödemelerini her ayın 27’sinde alacak.
  • Tahsis numarasının son rakamı 2 ve 0 olan emekliler ise her ayın 28’inde maaşlarını alabilecek.

Emekli maaşı ödemeleri genellikle Cumartesi gününe rastlamaktadır. Cumartesi gününe denk gelen ödemeler Cuma günü yapılırken, Pazar gününe rastlayan ödemeler ise Pazartesi günü gerçekleştirilecektir. Bu detaylara dikkat ederek, emekli maaşınızı zamanında alabilirsiniz.