Aile Bakanlığı'ndan Destek: TC Kimlik Numarasının Son Rakamı 0, 2, 4, 6, 8 Olanlara 7.200 TL Nakit Yardım

Aile Bakanlığı'ndan Destek: TC Kimlik Numarasının Son Rakamı 0, 2, 4, 6, 8 Olanlara 7.200 TL Nakit Yardım
Aile Bakanlığı, TC Kimlik numarasının sonu 0,2,4,6,8 olanlara 7.200 TL nakit destek sağlayacak.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, T.C Kimlik Numarasının sonu çift rakamlardan oluşan vatandaşlar için önemli bir adım attı. 18 yaş ve üzerindeki herkesin başvurabileceği 7200 TL nakit yardımı duyuruldu. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nın resmi sitesinde yayımlanan bildirime göre, ihtiyaç sahiplerinin ödemeleri için belirlenen şartlar ve ödeme süreçleri merak konusu oldu.

Bu yardım programı kapsamında, Bakanlık minimum 5 bin 400 lira ile maksimum 7 bin 200 lira arasında nakdi destek sağlayacak. Ekonomik zorluklar nedeniyle zamanında ödemelerini gerçekleştiremeyen dar gelirlilere ise aylık ödemeler devam edecek. Ekonomik sıkıntılar yaşayan hanelere yönelik ödemeler 12 ay boyunca sürecek.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nın sağladığı bu destekten faydalanmak isteyenlerin, e-Devlet üzerinden başvuru yapmaları gerekiyor. İhtiyaç sahipleri, e-Devlet şifreleriyle giriş yaparak Aile ve Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı Sosyal Yardımlar sekmesinden başvurularını tamamlayabilecekler. Bu destek programıyla ekonomik sıkıntı yaşayan vatandaşlara ücretsiz nakit yardımı sağlanacak.