Yüzüncü Yıl Üniversitesi'de Mezuniyet Töreni!

Yüzüncü Yıl Üniversitesi'de Mezuniyet Töreni!
Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi’nde (YYÜ) mezuniyet töreni düzenlendi.Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu Spor Salonu’nda düzenlenen tören, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Öğrenciler ve veliler adına yapılan açılış konuşmalarının ardından kürsüye çıkan Van Valisi İbrahim Taşyapan, YYÜ’nin Türkiye’nin önde gelen üniversitelerden biri olduğunu belirtti.
Öğrencilere tavsiyelerde bulunan Vali Taşyapan, “Bundan sonraki hayat, öğrencilik hayatı gibi olmayacak. Öğrencilik hayatın en önemli en neşeli zamanlarından bir tanesi. Sizin için her türlü mazeret var. Ama artık bir hayata giriyorsunuz. Okullarınızı bitirdiniz, diplomalarınızı aldınız. Sıfat olarak haziran ayından sonra çoğunuz işsizsiniz. Elinizdeki diplomalar, kazanmış olduğunuz kazanımlar, birikmiş olduğunuz insan değerleri ve kişisel gelişimlerinizi, sizlere hayatın her anında nitelikli iş bulmak için bir anahtardır. Bu duygu ve düşüncelerle hepinizi tebrik ediyor, hayatınızda başarılar diliyorum” dedi.

YYÜ Rektörü Prof. Dr. Peyami Battal ise, 10 bin kişilik yurtları, yeni yapılan 496 adet lojman ve güçlendirilen binaları ile üniversitenin güçlü ve güvenli bir yapıya kavuştuğunu belirterek, bu imkanlara sahip olmalarında emeği geçen yetkililere teşekkür etti.

Öğrencilere seslenen rektör Battal, “Ülkemiz ve bütün dünyanın huzur ve güvene ulaşması için çalışın. Unutmayın ki geleceğin yöneticileri, iş adamları sizler olacaksınız. Ülkemiz bugün geçmişten daha çok birlik ve beraberliğe ihtiyaç duymaktadır. Tek doğrunun sizinki olmadığını, sizden farklı düşünenler, davrananlar da olduğunu bilmenizi ve bu farklılıkları kavga sebebi değil bir zenginlik olarak görmeniz gerekir. Mezuniyetinizin sizler için, aileleriniz ve ülkemiz için hayırlı olmasını dilerim” dedi.

Tören, dereceye giren öğrencilere ödüllerinin verilmesi, kep atışı ve halay çekimi ile son buldu.