YGS VAN BİRİNCİSİ AÇIKLANDI - VAN HABERLERİ

YGS VAN BİRİNCİSİ AÇIKLANDI - VAN HABERLERİ
Van’da, 2015 YGS sonuçlarına göre Cem Bingöl, tüm puan türlerinde Van birincisi oldu.
Konuyla ilgili bir açıklama yapan Özel Serhat Liseleri Müdürü Raşit Karakaya, ilde her geçen yıl eğitimin çıtasını daha da yükselttiklerini belirtti. ÖSYM’nin açıklamış olduğu sonuçlara göre 2015 YGS’de Serhat Koleji’nin 6 puan türünde de Van birincisi olduğunu vurgulayan Karakaya, “Van birinciliğinin yanında 2, 3, 4, 5 ve 6.’sı da yine okulumuzdan çıkmıştır" dedi.

Kuruldukları günden itibaren geçen süre içinde okul olarak sürekli başarılarla gündeme geldiklerini anlatan Karakaya, “Bu başarı okullarımıza teveccüh eden çok değerli velilerimizin ve öğrencilerimizin başarısıdır. Gece gündüz büyük bir özveri ile çalışan idari ve öğretmen kadrosu, Van’ın çok değerli bu insanlarına layık olma çabasını her geçen gün daha büyük bir enerji ile geleceğin mutlu dünyasına taşımayı hedeflemişlerdir. Önce Van’ın eğitim hayatına bu güzel renk ve dokuyu taşıyan değerli halkımıza ve sonrasında bizi mahcup etmeyen çok kıymetli öğrencilerimize ve fedakâr idari kadromuza ve öğretmenlerimize şükranlarımızı sunuyoruz. 25 yıllık bilgi birikimimizle kurum olarak yolumuza devam edeceğiz. Van’ın ve doğunun eğitimine katkı sunmaya, eğitimdeki bilgi birikimimizi bütün öğrencilerimize ulaştırmaya çalışacağız” diye konuştu.

Fem Dershanesi Van Şube Müdürü Ümit Yazar da, Cem Bingöl adlı öğrencilerinin Van'ın gururu olduğunu ifade ederek, Bingöl'ün tüm dallarda birinci olma gibi bir başarı elde ettiğini söyledi. Yazar, bunun kolay bir başarı olmadığını belirterek "Eğitimciler bunun ne demek olduğunu daha iyi bilir. 6 dal ve bu 6 dalda öğrencimiz açık ara birinci olup muhteşem bir başarı elde etmiştir. Kendisini, ailesini, hocalarını, okulunu ve dershanemizi buradan tebrik ediyoruz" ifadelerini kullandı.

Konuşmalarında dershanelerin gelecek yıl eğitim öğretim vermeyeceklerini hatırlatan Yazar, şunları söyledi: "Bundan dolayı bizim dershanelerimiz önümüzdeki yıl olmayacak. Bu sonuç bizim için dershanecilik yönünde mutlu bir son oldu diyebiliriz. İnşallah önümüzdeki yıl okul olarak faaliyet göstereceğiz. Hocalarımızın tecrübelerinden istifade ederek rakip değil de kardeş olarak yolumuza devam edeceğiz. Yer olarak 3 yıl boyunca kendi binamızda devam edeceğiz, üç senenin sonunda dördüncü yıla girerken milli eğitimin okullarında uygun bir binaya geçme zorunluluğu var. Tüm dershaneler için olduğu gibi bizim için de geçerli."

Bütün puan türlerinde Van il birincisi olan Cem Bingöl de, “En başından bir plan koyduk önümüze ve o plan dahilinde çalıştık. Çok mutluyum, emeğimizin karşılığını aldık. Daha fazla çalışıp ikinci sınavda da büyük bir başarı göstermek istiyorum. Tabi ki hiçbir başarı münferit değildir, anaokulundan liseye kadar emeği geçen bütün öğretmenlerime, duaları ile destek veren aileme ve tüm dostlarıma teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.