YEŞİLAY CEMİYETİ REKTÖR BATTAL’A ZİYARET - VAN HABERLERİ

YEŞİLAY CEMİYETİ REKTÖR BATTAL’A ZİYARET - VAN HABERLERİ
Yeşilay Cemiyeti Van Şubesi yöneticileri, Yüzüncü Yıl Üniversitesi (YYÜ) Rektörü Prof. Dr. Peyami Battal’ı makamında ziyaret ettiler.
Her yıl 1-7 Mart tarihleri arasında kutlanan Yeşilay Haftası sebebi ile yapılan ziyarette karşılıklı fikir alışverişi yapılırken, Yeşilay Cemiyeti Van Şube Başkanı Yrd. Doç. Dr. Rahmi Deniz, YYÜ Rektörü Prof. Dr. Peyami Battal’ın yakasına Yeşilay rozeti taktı. Martın ilk haftasında kutlanan Yeşilay Haftası’nın özellikle çocukların ve gençlerin bilinçlenmesini sağlamak, onların farkındalık düzeyini artırmak için bir vesile olarak gördüklerini belirten Yrd. Doç. Dr. Rahmi Deniz, “Bağımlılığın her türlüsü toplumsal sağlığımız ve geleceğimiz için bir risktir. Herkese bunu önlemek için büyük görev düşmektedir” dedi.

YYÜ Rektörü Prof. Dr. Peyami Battal ise, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, üniversite olarak yapılacak tüm çalışmalara destek vereceklerini belirterek, “Geleceğimizi teminat altına alabilmemiz için çocuklarımıza, gençlerimize gereken önemi ve ilgi vermemiz, onlara doğruyu, yanlışı anlayabilecekleri ölçüler çerçevesinde anlatmamız gerekmektedir. Bunun da yolu eğitimden ve farkındalık düzeyini artırmadan geçer. Üniversitemiz olarak gençlerimiz ve çocuklarımız için ne gerekiyorsa biz yapmaya hazırız” diye konuştu.