YENİTÜRK’TEN ‘2 NİSAN’ MESAJI - VAN HABERLERİ

YENİTÜRK’TEN ‘2 NİSAN’ MESAJI - VAN HABERLERİ
AK Parti Van Milletvekili Aday Adayı Servet Yenitürk, Van’ın düşman işgalinden kurtuluşunun 97. yılını gururla kutladıklarını belirterek, “Şehitlerimizin kanlarıyla kurtulan şehrimizi, onların destansı mücadelelerine yakışacak bir yere taşımamız gerekiyor” dedi.
AK Parti Van Milletvekili Aday Adayı Servet Yenitürk, Van’ın düşman işgalinden kurtuluşunun 97. yıldönümü nedeniyle bir mesaj yayınladı. Mesajında, geçmişten bu yana Van’ın büyük medeniyetlere ev sahipliği yaptığını ifade eden Yenitürk, “Van şehri ecdadımızın düşmanlara karşı canlarıyla mücadele ederek bizlere bıraktığı en önemli mirastır” dedi.

Her 2 Nisan gününün bu anlamda Van için bayram olduğunu söyleyen Yenitürk, “Her yıl 2 Nisan’da büyük bir coşku ile Van’ımızın kurtuluşunu kutluyoruz. Bu anlamlı günde Van’ın düşman işgalinden kurtuluşunun 97. yılını idrak etmekteyiz. Büyük devletlerin kışkırtması ile Van halkının maruz kaldığı vahşet, baskı ve zulümler yine Vanlıların gayretleri ile defedilmiştir. Bu anlamda 30 bine yakın şehidimizi rahmetle anıyor ve onların kutsal emaneti olan Van şehrine sonuna kadar sahip çıkacağımızın sözünü veriyoruz.

Ecdadımızın geçmişte yaptıkları gibi biz de bugün yeni Türkiye yolunda Van’ı önemli şehirlerden biri haline getirmeliyiz. Van’ımız bu gücü ve güveni bünyesinde barındıran bir kenttir. Yeni Türkiye yolunda ve 2023 vizyonu çerçevesinde Van, inşallah üzerine düşeni yapacaktır. Biz Vanlılara düşen de bu yolda durmadan çalışmaktır. Bu vesileyle tüm Van halkının kurtuluş bayramlarını tebrik ederek, şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyoruz” ifadelerini kullandı.