YAZAR KAVAKLI ÖĞRENCİLERLE BİR ARAYA GELDİ - VAN HABERLERİ

YAZAR KAVAKLI ÖĞRENCİLERLE BİR ARAYA GELDİ - VAN HABERLERİ
VAN HABER - Eğitimci-Yazar Ali Erkan Kavaklı, Van’da öğrencilerle bir araya geldi.Eğitimci-Yazar Ali Erkan Kavaklı, Vali Haydar Bey Anadolu Lisesi’nde ‘okumanın zekâ gelişimine etkisi’ konusunda öğrencilere seminer verdi. Tuşba Belediyesi sponsorluğunda Vali Haydar Bey Anadolu Lisesi konferans salonunda gerçekleşen seminere Tuşba İlçe Milli Eğitim Müdürü Muhlis Ceylani ve öğrenciler katıldı.
Düzenlenen seminerde Ali Erkan Kavaklı; beyin gelişimi, zekâyı etkileyen faktörler, eğitimde ödüllendirme konularında akademisyenlerden ve tarihimizden örnekler sunarak başarıya giden yolda okumanın önemini anlattı.

Beynin okuma yoluyla kapasitesinin attığını ve daha güçlü hale gelerek yaşlılığa karşı dirençli olduğunu ifade eden Kavaklı, okuma alışkanlığının genlere işleyerek kalıtsal yolla aktarıldığını ifade etti.

Tuşba İlçe Milli Eğitim Müdürü Muhlis Ceylani tarafından öğrencilere seminer sonunda günün hatırası olarak Eğitimci-Yazar Ali Erkan Kavaklı’nın kitaplarını hediye etti. Öğrenciler kendilerine hediye edilen kitapları Ali Erkan Kavaklı’ya imzalatarak hatıra resmi çektirdikten sonra program son buldu.