VEFAT EDEN ÖĞRENCİ ANISINA KÜTÜPHANE KURULDU - VAN HABERLERİ

VEFAT EDEN ÖĞRENCİ ANISINA KÜTÜPHANE KURULDU - VAN HABERLERİ
Van’da vefat eden Umut Taşdemir isimli öğrenci anısına, İpekyolu Şehit Kemal Görgülü İlköğretim Okulu'nda oluşturulan kütüphanenin açılışı yapıldı.
Üniversite sınavına hazırlanırken lösemi hastalığı yüzünden hayatını kaybeden Umut Taşdemir anısına, ailesi ve İpekyolu Şehit Kemal Görgülü İlköğretim Okulu işbirliğiyle aynı okul bahçesinde bulunan derslik kütüphaneye dönüştürüldü. Umut'un doğum günü olan 24 Şubat gününde yapılan açılışı törenine İl Milli Eğitim Müdürü Kıyasettin Kırekin, İpekyolu İlçe Milli Eğitim Müdürü Şükrullah Yavuzer, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı M. Salih Haskanlı, vefat eden öğrencinin ailesi, okul öğretmenleri ve veliler katıldı. Duygulu anların yaşandığı açılış programında konuşan Umut'un bir yakını, hüzünlü konuşmasıyla alandaki tüm katılımcıları duygulandırdı.

İl Milli Eğitim Müdürü Kıyasettin Kırekin ise, ailenin acısını paylaştıklarını, bu örnek davranışlarıyla eğitime yapmış oldukları katkının önemini belirterek, aileye teşekkür etti.

Daha sonra kütüphanenin açılışı yapıldı. İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Van Şişli Öğretmenevi tarafından kütüphaneye kitap yardımı sözü verildi.