VASKİ’DEN İÇME SUYU ÇALIŞMALARI - VAN HABERLERİ

VASKİ’DEN İÇME SUYU ÇALIŞMALARI - VAN HABERLERİ
Van Su ve Kanalizasyon İdaresi (VASKİ) Genel Müdürlüğü, birçok mahalleye içme suyu inşaatı yapmak için ihale çalışmalarını sürdürüyor.
Van'ın büyükşehir statüsüne geçmesinden sonra genişleyen hizmet ağına paralel olarak yeni hizmet atakları için VASKİ kolları sıvadı. VASKİ’den yapılan açıklamada, mahalle olarak yasalaşan yerleşim birimlerinin sorunlarına çözüm için yeni projeler hayata geçirildiği ve yapılan ihalelerle bu yerleşim yerlerinin içme suyu onarım ve yeniden yapım işi için projeler hazırlandığı belirtildi. Açıklama, “VASKİ’nin yaptığı ihalelerin sonuçlanması ile birlikte yeni sezonda daha önce köy iken yeni yasa ile mahalle statüsü kazanan birçok yerleşim biriminin içme suyu sıkıntısının tamamen giderilmesi için yoğun gayret gösterilecek.

Van'ın 13 ilçesinin su ve kanalizasyon sorunlarının tespiti ve planlanan süreler içerisinde sorunların giderilmesi için VASKİ daire başkanları çalışanlarını programlar dahilinde sürdürüyor. İçme suyu inşaat yapım ihalelerinin sonuçlanmasının ardından Muradiye ilçesindeki Devetaşı, Güllü Çimen, Ulaşlar mahallesi ve Mikail mezrası, Erciş ilçesindeki Koçköprü, Karatavuk, Aşağı Çökek Küme Eveleri, Aşağı Göze, Ekinciler, Bayramlı mahalleleri, İnce Su, Süleyman ve Yağlık mezrası, Bahçesaray ilçesi, Bağcılar mahallesi, İpekyolu ilçesindeki Yukarı Gölalan, Dibekli, Kolsatan, Bozyiğit ve Yurtbaşı mahalleleri, Tuşba ilçesindeki Dilimli, Derebey, Halkalı, Sağmalı, Ortanca, Yeşilsu, Gedikbulak, Satıbey, Ağartı ve Koçköy mahalleleri, Gürpınar ilçesindeki Dağsever, Ongün, Sevindik, Yaramış Aşağı mahalleri ve Dokuz Başak mezrası, Özalp ilçesindeki Dağdeviren, Çamurlu, Çavuşlar Yekmal, Seydibey ve Aşağı Balçıklı mahalleleri, Başkale ilçesindeki muhtelif mahalleler, Muradiye ilçesindeki Dağören mahallesi, Saray ilçesindeki Bakışık, Keçiyakası ve Kepir mahalleleri, Gürpınar ilçesindeki Erkaldı, Çatakdibi, Tutmaç, Yedi Salkım mahallerinde içme suyu inşaat yapım işlerine başlanmış olacak”
denildi.