VANLI YÜZÜCÜLERDEN BÜYÜK BAŞARI - VAN HABERLERİ

VANLI YÜZÜCÜLERDEN BÜYÜK BAŞARI - VAN HABERLERİ
Vanlı yüzücüler, Anadolu Yıldızlar Ligi Yüzme Grup Müsabakaları’nda büyük başarı elde ettiler.
Gaziantep Kamil Ocak Yüzme Havuzu’nda yapılan Anadolu Yıldızlar Ligi Yüzme Grup Müsabakaları; Gaziantep, Ağrı, Adıyaman, Şanlıurfa, Diyarbakır, Malatya, Elazığ ve Van’dan 170 sporcunun katılımıyla yapıldı. Farklı kategorilerde yapılan müsabakalara katılan Vanlı sporcular, aldıkları derecelerle yarışmalara damga vurdular. 50 metre sırtüstü küçük kızlar kategorisinde Akgül Kurt birinci, Nur Sevda Fidan ikinci, 50 metre serbest bayrak yarışlarında Van Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü yüzme takımı kız ve erkek takımı bölge ikincisi oldu.

Kelebek 50 metre kurbağalama kızlar kategorisinde Zozan Rojin Demir bölge ikincisi, 100 metre kurbağalama kızlar kategorisinde İrem Polat bölge üçüncüsü, 100 metre serbest yüzmede Selin Kandaş bölge üçüncüsü, 50 metre kurbağalama kategorisinde ise Ufuk Ulaş Kurt bölge üçüncüsü oldu.

Anadolu Yıldızlar Ligi Yüzme Grup Müsabakaları sonucunda dereceye giren sporculara yapılan törenle madalya ve katılım belgeleri verildi. Yapılan ödül töreni sonrası konuşan Van Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Yüzme Antrenörü Macit Beyter, “Gençlik ve Spor Bakanlığımız tarafından düzenlenen ve farklı illerimizde yapılan Anadolu Yıldızlar Ligi Yüzme Grup Müsabakaları’na ilimiz adına katılan 15 sporcumuzdan 6 sporcumuz farklı kategorilerde ilimizin adını en iyi şekilde duyurmayı başarırken, aynı yarışmalar içerisinde yapılan 50 metre serbest bayrak yarışlarında ise ilimiz sporcularının azimli yarışmaları sonucu kız ve erkek takımımız bölge ikincisi oldular. Bu başarı ise bizlere ayrı bir mutluluk yaşattı” dedi.