VANLI KAYAKÇILARDAN BÜYÜK BAŞARI - VAN HABERLERİ

VANLI KAYAKÇILARDAN BÜYÜK BAŞARI - VAN HABERLERİ
Bolu ve Bitlis’te düzenlenen yarışmalarda derece alan kayakçılar, Van Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Nevzat İnanç’ı ziyaret etti.
Türkiye Kayak Federasyonu’nun 2015 yılı faaliyet programında yer alan ve Bolu Gerede’de yapılan Kayaklı Koşu Balkan Kupası Müsabakaları yapılan son yarışmalarla tamamlandı. Türkiye ile beraber 4 farklı ülkeden toplamda 38 sporcunun katıldığı organizasyonun ilk gününde bayanlar 5 kilometre klasik, erkekler ise 10 kilometre klasik stilde yarıştılar. 13 sporcunun start aldığı genç erkekler kategorisinde yarışan Vanlı Ömer Ayçiçeği, yarışı beşinci sırada tamamladı.

Türkiye Kayak Federasyonu tarafından Bitlis’te yapılan Kayaklı Koşu Şampiyonası’na katılan Van Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Kayak Takımı sporcularından Tansu Atak büyük bayanlar kategorisinde üçüncü olurken, Kezban Taş ise genç bayanlar kategorisinde üçüncü oldu.
Bolu ve Bitlis’te yapılan yarışmalarda faklı dereceler elde eden sporcularla milli takım antrenörü Halis Korkmaz’ı makamında ağırlayan Van Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Nevzat İnanç, “Vanlı sporcuların Bolu ve Bitlis’te yapılan zorlu kayak yarışmalarında kazandıkları başarılar bizler için çok önemlidir. Her üç sporcumuzda kendi branşlarında çok başarılıdırlar. Sporcularımızı ve antrenörlerimizi elde ettikleri başarılarından dolayı tebrik ediyoruz” diye konuştu.