VANLI HALTERCİLERDEN BÜYÜK BAŞARI - VAN HABERLERİ

VANLI HALTERCİLERDEN BÜYÜK BAŞARI - VAN HABERLERİ
Van Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Halter Takımı sporcularından Sadrettin Gedik ve Şevket Kardaş, 10-18 Mart 2015 tarihleri arasında Antalya Kemer’de yapılan 3. Halter Şampiyonası’nda üç altın ve bir bronz madalya kazandılar.
İslami Dayanışma Spor Federasyonu (ISSF) tarafından organize edilen ve bu yıl üçüncüsü düzenlenen Halter Şampiyonası, Antalya’nın Kemer ilçesinde yapıldı. Van Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü adına halter şampiyonasına katılan Sadrettin Gedik; koparmada 148, silkmede 175, toplamda da 323 kiloluk dereceleriyle 3 altın madalyanın sahibi olurken, bir diğer Vanlı halterci Şevket Kardaş ise; koparmada 105, silkmede 126 kaldırarak bronz madalyanın sahibi oldu.

Yapılan ödül töreni sonunda konuşan Milli Halter Antrenörü Cihan Ertunç; İslami Dayanışma Spor Federasyonu tarafından organize edilen ve bu yıl üçüncüsü yapılan şampiyonaya Van adına katılarak üç altın ve bir bronz madalya kazanmanın mutluluğunu yaşadıklarını söyledi. Ertunç, “İlimizin adını her müsabakada en güzel başarılarla duyuran milli haltercilerimiz Sadrettin Gedik ve Şevket Kardaş’ı tebrik ediyoruz. İnşallah daha güzel başarılara imza atacağız. Burada yarışan bütün sporcu ve antrenörlerimize başarılar diliyoruz. Van’da her zaman desteklerini bizlerden esirgemeyen il müdürümüze ve Tuşba Belediye Başkanımız Sayın Doç. Dr. Fevzi Özgökçe’ye de teşekkür ediyoruz” diye konuştu.