VANLI GAZETECİLERE YARGI EĞİTİMİ - VAN HABERLERİ

VANLI GAZETECİLERE YARGI EĞİTİMİ - VAN HABERLERİ
VAN HABER - Vangölü Gazeteciler Cemiyeti (VGC) ile Basın İlan Kurumu (BİK) Van Şube Müdürlüğünun işbirliğiyle Van’daki gazetecilere yargı eğitimi verildi.
Vangölü Gazeteciler Cemiyeti ve Basin İlan Kurumu işbirliği ile düzenlenen meslek içi eğitim seminerleri devam ediyor. Eğitim seminerlerinin besincisi VGC toplantı salonunda düzenlendi. Seminerin konuğu Avukat Onur Varol’du. Bu haftaki eğim seminer ise yargı muhabirlerine yönelik yapıldı. Gazetecilikte önemli branşların başında gelen yargı muhabirliğiyle ilgili önemli konulara değinildi.

Yargı muhabirliği temelinde polis adliye muhabirlerin uyması gerekenler Avukat Onur Varol, tarafından anlatıldı. Avukat Varol, habercilikte kullanılan yargı terimlerini, yürütülen dava ve soruşturmalar da toplumun bilgi alma hakkını, yargı ve medya arasındaki doğru bilgi akışını, özel hayatın gizliliğini ve medyada çocuk istismarı gibi önemli konulara değindi. Yaklaşık 2 saat süren seminer, soru-cevap bölümü ile sona erdi.

Düzenlenen programa VGC Yönetim Kurulu Başkanı Fatih Sevinç, BİK Van Şube Başkanı Yahya Öylek, VGC yönetim kurulu üyeleri, ajans muhabirleri ve yerel gazete muhabirleri katıldı.