VANLI ENGELLİLERDEN HAKKARİ ÇIKARMASI - VAN HABERLERİ

VANLI ENGELLİLERDEN HAKKARİ ÇIKARMASI - VAN HABERLERİ
Van Bedensel Engelliler Spor Kulübü, Hakkari maçını kazanarak hedeflerine bir adım daha yaklaşmak istiyor.
Sümbül Engelliler Spor Kulübü’yle yarın deplasmanda yapacağı maç öncesi hazırlıklarını tamamlayarak Hakkari’ye giden Van ekibi, mutlu bir sonuçla dönmek istiyor. Açıklamalarda bulunan Van Bedensel Engelliler Spor Kulübü Başkanı Hanefi Baykara, Türkiye Bedensel Engelliler Federasyonu’nun mali genel kurulunda yaşanan sıkıntılardan dolayı bütçe yetersizliğini öne sürerek 15 branştaki bütün faaliyetlerini durdurma kararı aldığını hatırlattı.

Baykara, “Bu durumda çok büyük sıkıntılar yaşayan engelli spor kulüpleri, yapmış oldukları transferler ve sporcu gidiş gelişleri ve bütün masraflar yüzünden çok zor durumda kaldılar. Bu durumdan kurtulmak için üstün çabalar sarf eden federasyon eski başkanlarından Mustafa Gürpınar ve federasyon başkan adayı Arif Ümit Uztur ve çalışma arkadaşlarının Gençlik Hizmetleri ve Spor Bakanı ile yapmış oldukları görüşmeler sonucunda liglerimizin tekrar başlamasına karar verilmiştir.

Van Bedensel Engelliler Spor Kulübü olarak bu spora ve bu camiaya gönül vermiş arkadaşlar adına kendilerine teşekkür eder bundan sonraki çalışmalarında başarılar dilerim. Bedensel Engelliler Basketbol 2. Lig D Grubu’nda hafta sonu oynayacağımız Hakkari maçını da kazanarak play-off hedefine bir adım daha yaklaşmak istiyoruz”
dedi.