VANLI ENGELLİLER LİDERLİĞE KOŞUYOR - VAN HABERLERİ

VANLI ENGELLİLER LİDERLİĞE KOŞUYOR - VAN HABERLERİ
Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu 2. Lig D Grubu’nda mücadele eden Van Bedensel Engelliler Spor Kulübü, konuk ettiği Muş Sevgi Engelliler Spor Kulübü’nü 70-61’lik skorla mağlup etti.
Nevruz Bayramı kutlamaları nedeniyle ertelenen maç, Van’da yapıldı. Muş Sevgi Engelliler Spor Kulübü’nü ağırlayan Van ekibi, maça iyi başlamasına rağmen ilk yarıyı 30-39 mağlup tamamladı. Play-off yolunda büyük öneme sahip olan maçı, 70-61’lik skorla tamamlayan Van ekibi, grubunda ikinci sıraya yükseldi.

Maç sonrası açıklamalarda bulunan Van Bedensel Engelliler Spor Kulübü Başkanı Hanefi Baykara, maçın zorlu geçeceğini bildiklerini söyleyerek, “Kötü başladığımız bu maçta ikinci yarıda sporcularımızın ortaya koyduğu oyunla galip gelmesini bildik. Maçta bizi yalnız bırakmayan Van Büyükşehir Engellilere Hizmet Müdürü Sayın İnci Uyar ve İpekyolu Şerif Onat Sosyal Hizmetler Müdürü Tarık Akkuş’a ve İpekyolu Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Mehmet Ali Şalem’e teşekkür ediyorum.

Bizlerin bu sporu yapmamıza destek veren başta Van Büyükşehir Belediyesi eş başkanları Bekir Kaya ve Hatice Çoban’a, Tuşba Kaymakamımız Sayın Musa Sarı. İpekyolu Kaymakamımız Sayın Sabri Uzun’a teşekkür ederim. Hafta sonu Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Engelliler Spor Kulübü ile çok önemli bir maça çıkacağız ve bu maçı aldığımız takdirde playoff’a çıkmaya hak kazanacağız”
dedi.