VANLI ATLETLERDEN BİR BAŞARI DAHA - VAN HABERLERİ

VANLI ATLETLERDEN BİR BAŞARI DAHA - VAN HABERLERİ
Türkiye Atletizm Federasyonu tarafından Antalya’da yapılan Yürüyüş Olimpik Baraj Yarışmaları’na katılan Vanlı atletler, farklı kategorilerde Türkiye üçüncüsü ve altıncısı oldular.
Türkiye Atletizm Federasyonu’nun 2015 faaliyet programında yer alan ve Antalya Termessos Caddesi’nde yapılan Yürüyüş Olimpik Baraj Yarışmaları, yıldız kızlar ve erkekler, genç kadın ve erkekler, büyük kadın ve erkekler kategorilerinde yapıldı.

47 bayan ve 61 erkek olmak üzere toplam 108 sporcunun mücadele ettiği yarışmaya Van Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Atletizm Takımı atletleri de katıldı. Yarışmalara katılan Van sporculardan Hakan Ergin genç erkekler kategorisinde 10 bin metrede Türkiye üçüncüsü olurken, yıldız erkekler kategorisinde ise Mehmet Bahşi 10 bin metrede Türkiye altıncısı oldu.

Vanlı atletler, kazandıkları derecelerle 2020 olimpiyat ve milli takım hazırlık kamplarına davet edildiler. Yarışmalar sonunda açıklama yapan Atletizm Antrenörü Nurettin Bilir, Yürüyüş Olimpik Baraj Yarışmaları’na Van adına katılan sporcuların iki farklı kategorilerde Türkiye üçüncülüğü ve Türkiye altıncılığı elde ettiklerini söyledi.

Bilir, “Bu başarılardan dolayı sporcularımız Hakan Ergin ve Mehmet Bahşi’yi tebrik ediyoruz. Bu yarışmalar sonucunda kazandıkları başarılı sonuçlar neticesinde 2020 olimpiyat ve milli takım hazırlık kamplarına davet edilen sporcularımıza şimdiden katılacakları kampta başarılar diliyoruz” dedi.

Van Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Nevzat İnanç ise, milli takım ve olimpiyatlar yolunda önemli bir adım olan bu başarılarından dolayı sporcuları ve antrenörlerini kutlayarak, başarılarının artarak devam etmesini diledi.