VAN’IN TANITIMINDA YENİ KONSEPT - VAN HABERLERİ

VAN’IN TANITIMINDA YENİ KONSEPT - VAN HABERLERİ
Van Kültür ve Turizm İl Müdürü Muzaffer Aktuğ, bu yıl 19.’su düzenlenecek olan Doğu Akdeniz Uluslar Arası Turizm ve Seyahat Fuarı’na (EMİTT) Van olarak hazır olduklarını söyledi.
Açıklamalarda bulunan Muzaffer Aktuğ, EMİTT Fuarı’nda açacakların standın tüm hazırlıklarını tamamladıklarını söyledi. Aktuğ, “Bu yıl 19.’su düzenlenecek olan ve 70 ülkeden yaklaşık 4 bin 500 katılımcının bir araya geldiği EMİTT için hazırlıklarımızı tamamladık. Van ili, içinde bulunduğu doğal güzellikleri ve bölgede yaşamış olan farklı medeniyetlerin kültürel izlerini taşıyan mirası ve birçok turizm çeşidinin potansiyelini bünyesinde barından bir bölge niteliğindedir.

Özellikle Urartulara başkentlik yapmış ve bu medeniyettin onlarca tarihi yapısına ev sahipliği yapma özelliğine sahip bir kenttir. İşte bu değerlerin uluslar arası platformlarda tanıtılması gerekmektedir. Bu tür uluslar arası fuarlar, illerin tanıtımı açısından çok önemlidir. Bu yıl 12. salonda 140 metrekare alan içerisinde yerini alacak olan Van standına Van Valiliği, Van Büyükşehir Belediyesi, Yüzüncü Yıl Üniversitesi, Van TSO, TURSAB işletme belgeli oteller, turizm seyahat acenteleri, savatlı gümüş işlemecileri, kilim ve halı dokumacıları, Van kahvaltısı ve Van kedileri ile katılım sağlanacaktır.
Ayrıca yöremiz sanatçılarımızdan Yusuf Sahik ve Nurhan Atmaca da, fuar süresince standımızda Van yöresi türkülerini seslendireceklerdir.

Van standı içerisinde Van evi maketi yerleştirilecek, etrafı da Van Kalesi surlarıyla çevrilecektir. Bu konsept içerisinde Van’ın öne çıkan değerleri de görsel olarak sergilenecektir. Ayrıca tanıtım materyallerimizin dağıtımı yapılacaktır. Amaç; Van’ımızı EMİTT Fuarı’nda en iyi şekilde temsil edebilmek ve standımızı ziyarete gelenlere Van’ın misafirperverliğini göstererek memnun ayrılmalarını sağlamaktır” dedi.