VAN’DA YILIN EBESİ SEÇİLDİ - VAN HABERLERİ

VAN’DA YILIN EBESİ SEÇİLDİ - VAN HABERLERİ
VAN HABER - Sağlık Bakanlığı tarafından yılın ebesi seçilen Erciş Toplum Sağlığı Merkezi çalışanı ebe Nurhan Torun, Van Halk Sağlığı Müdürü Dr. Yakup İmren’i makamında ziyaret etti.
Hemşireler ve Ebeler Günü dolayısıyla Sağlık Bakanlığı’nca seçilen yılın ebe ve hemşireleri, Ankara 'da düzenlenen törenle ödüllerini aldı. Van Halk Müdürlüğü’nü temsil etmek üzere önerilen Erciş Toplum Sağlığı Merkezi çalışanı ebe Nurhan Torun da, çalışmalarından dolayı ödüle layık görüldü. Çalışma azmi ve güler yüzüyle hastaların ve çalışma arkadaşlarının sevgisini kazanan ebe Torun, Van Halk Sağlığı Müdürü Dr. Yakup İmren’i makamında ziyaret etti.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Dr. Yakup İmren, “İlimizi temsilen seçilmenizde ve özelikle doğu bölgesinde görev yapmanız şüphesiz ki sağlık hizmetlerimizin sunumunda, hakkaniyetle, hoşgörü ve insan sevgisiyle göstermiş olduğunuz gayret etkin olmuştur. Ebeler, sağlık hizmetinin kutsal anasıdır. Zaten ebelik mecburen değil, ancak sevilerek yapılabilecek bir meslektir. Bu yüzden; bilginiz, tecrübeniz, iyi niyetiniz ve samimiyetinizle sunduğunuz hizmetlerin hasta ve yakınları tarafından algısı da yine müspet olacaktır. Bu vesile ile şahsınızda sizi ve sağlığımızı emanet ettiğimiz tüm ebelerin anlamlı gününü kutlar, benimsemiş olduğunuz meslek etiği ile çalışmalarınızın ve başarılarınızın devamını dilerim” dedi.