VAN’DA UÇURTMA ŞENLİĞİ - VAN HABERLERİ

VAN’DA UÇURTMA ŞENLİĞİ - VAN HABERLERİ
VAN HABER - Van Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü’nce 10-16 Mayıs Engelliler Haftası nedeniyle uçurtma şenliği düzenlendi.
Van Kale Parkı’nda düzenlenen ‘Uçurtma Şenliği’ne İl Milli Eğitimi Müdürlüğü’ne bağlı hizmet veren özel eğitim ve rehabilitasyon merkezleri, resmi iş okulları öğretmen ve öğrencileri, kentte hizmet veren engelli sivil toplum kuruluşlarının üyeleri ile Van Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü’nün engelli bakım hizmetinden faydalanan engelli ve aileleri, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Zeynel Abidin Koç, İl Müdür Yardımcısı Hüseyin Ertosun ve Cahit Eldemir katıldı.

Engelliler ve ailelerine Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü organizasyonu tarafından yemek ikram edildi. Etkinliğe aileleri ve öğretmenleri ile birlikte katılan çocuklar, birbirinden renkli uçurtmalarını gökyüzüne saldı. Şenliği geleneksel hale getireceklerini söyleyen İl Müdürü Zeynel Abidin Koç, tüm engelli vatandaşların ve ailelerinin haftasını kutladı. Engelliler ve aileleri ise, organizasyondan duydukları memnuniyeti dile getirerek gönüllerince eğlendiler.