Van'da Organ Bağışı İlgili Bilgilendirme!

Van'da Organ Bağışı İlgili Bilgilendirme!
Van Sağlık Müdürü Dr. Yakup İmren, organ bağışının önemine değinerek, “Bağışladığımız organların başka insanlara can kazandıracağını unutmayalım” dedi.
Van Sağlık Müdürlüğü, Halk Sağlığı Müdürlüğü ve Tuşba İlçe Sağlık Müdürlüğü, İskele Mahallesi’ndeki Yaşar Kemal Parkı’nda organ bağışına dikkat çekmek için stant açtılar. Organ bağışı konusunda vatandaşları bilgilendirdiklerini ifade eden İl Sağlık Müdürü Dr. Yakup İmren, Kamu Sağlık Hizmetleri Şube Müdürcülüğü’nce organ ve doku bağışı konusunda bilgi almak isteyen vatandaşlara broşür dağıttıklarını kaydetti.

Van’da organ bağış oranının bayağı düşük olduğunu ifade eden Dr. İmren, “Bunun en başında da halkımızın yanlış bilgi alması geliyor. Bağışladığımız organların başka insanlara can kazandıracağını unutmayalım. Bu çalışmalarla organ bağışı konusunda halkı bilinçlendirmeyi amaçlıyoruz. Halkımızın daha duyarlı olması için organ nakliyle ilgili sağlık kuruluşlarımıza başvurarak bilgi alabilirler. Çünkü verecekleri organların neticede başka insanlara can kazandıracağını unutmamaları gerekiyor" diye konuştu.