VAN’DA MİNİBÜS VE OTOBÜS DENETİMİ - VAN HABERLERİ

VAN’DA MİNİBÜS VE OTOBÜS DENETİMİ - VAN HABERLERİ
Van Büyükşehir Belediyesi, yaptığı denetimlerde kurallara uymayan 17 halk otobüsü ve minibüs sahibine 225 ile 525 TL arasında değişen cezai işlem uyguladı.
Van Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Hizmetleri Dairesi Başkanlığı, kentte bulunan halk otobüsleri ve minibüsleri denetleyerek kurallara uymayan araç sürücüleri hakkında cezai işlem uyguladı. Kent genelinde vatandaşların halk otobüsleri ve minibüslerde yaşadığı sıkıntıları en aza indirmek için araçları ve şoförleri denetleyen trafik zabıtaları ekipleri, kurallara uymayan halk otobüsü ve minibüs şoförlerini önce uyardı, ardından kurallara dikkat etmeyenlere cezai işlem uyguladı. Özellikle halk otobüslerinde ve minibüslerde kılık kıyafet, üslup, fazla yolcu alma ve sigara içen şoför ve muavinler hakkında 225 ile 525 TL arasında değişen cezai işlem uygulandı.

Belediye kadın trafik zabıtalarının da katıldığı uygulama da araç sürücüleri ile konuşularak kurallara uyulmaları istendi. Van Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Hizmetleri Dairesi Başkanlığı’nın toplu taşıma araçlarına yönelik başlattığı uygulamaya destek veren vatandaşlar, daha önce toplu taşıma araçlarında yaşadıkları sorunların azaldığını belirtti. Toplu taşıma araçlarına yönelik başlatılan uygulamanın sürekli devam edeceğini belirten yetkililer, yapılan uygulamanın halk otobüsleri ve minibüsçü kooperatiflerinin de desteği ile yapıldığını ifade ettiler.

Van Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Hizmetleri Dairesi Başkanlığı’nın kent genelinde sürdürdüğü denetimlerde kurallara uyan şoförlere ise teşekkür belgesi ve hediye takdim edildi. Kent genelinde sürdürülen uygulamalara katılan Van Büyükşehir Belediyesi meclis üyesi ve İl Trafik Komisyonu Başkanı Cüzeyir Özkaplan ile Van Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Hizmetleri Dairesi Başkanlığı Kara Ulaşım Şube Müdürü Hakkı Karaman, uygulamalar esnasında kurallara uyan 2 halk otobüsü şoförüne teşekkür belgesi ve hediye verdi. Ulaşım Hizmetleri Dairesi Başkanlığı adına kurallara uyan şoförlere teşekkür eden Karaman, 2 şoförün yapılan uygulamalarda tüm kurallara uyduğunu ve kendilerinin de kurallara uyan şoförlere teşekkür etmek adına belge ve hediye verdiklerini söyledi.