VAN’DA KARATE İL BİRİNCİLİĞİ SONA ERDİ - VAN HABERLERİ

VAN’DA KARATE İL BİRİNCİLİĞİ SONA ERDİ - VAN HABERLERİ
Van Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından organize edilen Karate il birinciliği müsabakaları sona erdi.
Özel bir kolejin spor salonunda kata ve kumite kategorilerinde yapılan müsabakalara toplam 140 sporcu katıldı. Keyifli anlara sahne olan müsabakaları çocuklarını izlemeye gelen birçok sporcu ailesi izledi. Ulusal Karate Hakemi Yusuf Tuna’ın yönettiği müsabakalar minik bayan, minik erkek, yıldız bayan ve yıldız erkekler kategorilerinde yapıldı. Yapılan müsabakalar sonunda dereceye giren sporculara madalya ve başarı belgeleri, Van Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Nevzat İnanç ve Karate İl Temsilcisi Nurettin Tekin tarafından verildi.

Karate İl Birinciliği müsabakaları sonucunda dereceye giren sporculara ödüllerini veren Nevzat İnanç, karate sporunun Van'da en fazla rağbet gören branşlardan biri olduğunu, Van'da karate branşında dereceye giren sporcuların farklı illerde yapılacak ulusal ve uluslar arası alanda Van’ı en iyi şekilde temsil edeceklerine inandıklarını söyledi. Bu sporcuları daha iyi yetiştirmek için ellerinden geleni yapmaya çalıştıklarını ifade eden İnanç, müsabakalara katılan tüm antrenörlere, sporculara ve müsabakalarda çocuklarına destek olmak için burada bulunan bütün velilere teşekkür etti. Yapılan ödül töreni ardından toplu fotoğraf çekimi yapıldı.

Karate il temsilcisi Nurettin Tekin ise, “İlimizde karate sporuna ilginin her geçen gün biraz daha artması bizleri gerçekten çok mutlu ediyor. Bugün ilimizde gerçekleştirdiğimiz il birinciliği müsabakalarına toplam 140 sporcumuz katılarak birbirleriyle kıyasıya mücadele sergilediler. Bu müsabakalar sonucunda sporcularımız kumite ve kata kategorilerinde farklı dereceler elde ettiler. İl birinciliği müsabakalarında derecelere giren sporcularımız ilerleyen tarihlerde federasyonumuz tarafından düzenlenecek, bölge müsabakaları ve Türkiye Şampiyonalarında ilimizi en güzel şekilde temsil edeceklerine inanıyoruz. İlimizde her branşa aynı mesafe ile yaklaşan ve ilimiz sporunun yaygınlaşması için çaba gösteren Van Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürümüze bir kez daha teşekkür ediyor, katılan sporcularımızı tebrik ediyor ailelerimize de sonsuz teşekkür ediyorum” dedi.