VAN’DA “BİREYSEL VE KURUMSAL İMAJ YÖNETİMİ” SEMİNERİ - VAN HABERLERİ

VAN’DA “BİREYSEL VE KURUMSAL İMAJ YÖNETİMİ” SEMİNERİ - VAN HABERLERİ
Van Büyükşehir Belediyesi, personellerine yönelik ‘Bireysel ve Kurumsal İmaj Yönetimi’ konulu bir seminer düzenledi.
Büyükşehir Belediyesi İnsan Kaynakları Eğitim Daire Başkanlığı tarafından 2015 yılı eğitim programı çerçevesinde personellere verilen seminerler devam ediyor. Düzenlenen eğitim programlarıyla birlikte kurumsal bir imajla halk ve belediye arasındaki ilişkiyi güncel tutmak için yapılan seminerlerle personelin halkla olan iletişimi, yaşanan sorunların kolay çözümü ve kurumsal kimliğin tamamlanması amaçlanıyor. Lefke Avrupa Üniversitesi Sosyal Hizmet Uzmanı Yrd. Doç. Dr. Bülent Şen tarafından personellere “Bireysel ve Kurumsal İmaj Yönetimi” başlığı altında bireysel imaj, bireysel stres, iş yeri stres, kurumsal imaj, motivasyon artırma ve zaman yönetimi eğitimi verildi. Van-Şişli Öğretmenevi Konferans Salonu’nda düzenlenen seminere Van Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter yardımcıları Erhan Aksoy ile İrfan Sönmez’in yanı sıra daire başkanları ve çok sayıda personel katıldı.

“KURUMSAL İMAJ, BİREYSEL İMAJ İLE BAŞLAR”

Düzenlenen seminerin açılış konuşmasını yapan Genel Sekreter Yardımcısı Erhan Aksoy, belediye olarak kendileri için kurumsal kimliğin çok önemli olduğunu, bunun için de kurumsal bir yapıya sahip olmaları için çabaladıklarını söyledi. Bu çabanın kısa bir süre içerisinde tamamlanarak kurumsal bir kimliğin ön plana çıktığını dile getiren Aksoy, bazı eksiklikleri tespit ettiklerini ve bu eksikliklerin de önüne geçmek için İnsan Kaynakları Eğitim Daire Başkanlığı tarafından bazı eğitim programlarının planlanmasının yapıldığını belirtti. Aksoy, "Kurumsal bir yapıda en önemli unsur bireysel imajdır. Kurumsal imajı ortaya çıkarmak için birey önce kendi imajı ile başlar. Birey kendi imajını tamamladıktan sonra kurumsal imajı ortaya çıkarır ve bu da kurumsal kimliğin tamamlanmasını sağlar" dedi.

"Bireysel ve Kurumsal İmaj Yönetimi" başlığı altında stres ve beden dilinin önemi üzerinde seminer veren Lefke Avrupa Üniversitesi Sosyal Hizmet Uzmanı Yrd. Doç. Dr. Bülent Şen, belediyelerde imajın çok önemli olduğunu, imajın oluşmasıyla birlikte halk ile belediye arasında bir köprü kurulduğunu ifade etti. Belediyelerde kurumsal kimliğin ön plana çıkmasının en önemli ayaklarından birisinin kurumun imajının ortaya çıkmasıyla oluştuğunu vurgulayan Şen, beden dilinin, insanın çevresine karşı olan bakışının önemli olduğunu ve yanlış uygulanan beden dilinin belediyenin kurumsal kimliğine zarar vererek, belediyenin itibarını halk nezdinde olumsuz etkileyeceğini söyledi.