VAN’DA BADMİNTON İL BİRİNCİLİĞİ YARIŞMASI - VAN HABERLERİ

VAN’DA BADMİNTON İL BİRİNCİLİĞİ YARIŞMASI - VAN HABERLERİ
Van Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından düzenlenen Küçük Kız-Erkek Badminton İl Birinciliği Yarışması sona erdi.
Fevzi Çakmak Spor Salonu’nda yapılan karşılaşmalara erkeklerde 11 okuldan 45 sporcu, kızlarda ise 8 okuldan 30 sporcu katıldı. Küçük erkekler kategorisinde Türkiye Eğitim Vakfı İffakat Yavuz Ortaokulu birinci, Turgut Reis Ortaokulu ikinci, Güzelsu Borsa İstanbul Yatılı İlköğretim Bölge Okulu üçüncü, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Ortaokulu dördüncü oldu.

Küçük kızlar kategorisinde ise Güzelsu Borsa İstanbul Yatılı İlköğretim Bölge Okulu birinci, Turgut Reis Ortaokulu ikinci ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Ortaokulu üçüncü oldu. Dereceye giren sporculara kupa ve madalyaları, Van Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Nevzat İnanç, Badminton İl Temsilcisi Atilla Enterili, Badminton Antrenörü Erhan Ezgi ve beden eğitimi öğretmenleri tarafından verildi.

Yapılan ödül töreninin ardından açıklama yapan Van Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Nevzat İnanç, “İl müdürlüğümüz tarafından düzenlediğimiz okul sporları faaliyetlerimizde sporcu sayılarının her geçen gün biraz daha artış sağlaması bizleri gerçekten çok mutlu ediyor. Artış yaşanan branşlarımızdan birisi de badminton branşımızdır. Yapılan badminton küçükler il birinciliği müsabakalarında dereceye giren bütün sporcularımıza ve antrenörlerimize bundan sonra katılacakları yarışmalarda başarılar diliyoruz. Bu müsabakalarda emeği geçen bütün arkadaşlarımıza da teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

Badminton İl Temsilcisi Atilla Enterili ise, müsabakalarda dereceye giren bütün sporcuları kutladığını belirterek, “İnşallah sporcularımız burada sergiledikleri bu başarıları, bundan sonra katılacakları müsabakalarda da sergileyerek ilimiz adına güzel başarılar elde edeceklerine inanıyoruz. Bu müsabakalarda bizlere vermiş oldukları desteklerden dolayı Van Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürümüz Nevzat İnanç Beye de teşekkür ediyoruz” dedi.