VAN’DA ATLETİZMİ GELİŞTİRME PROJESİ - VAN HABERLERİ

VAN’DA ATLETİZMİ GELİŞTİRME PROJESİ - VAN HABERLERİ
Türkiye Atletizm Federasyonu tarafından düzenlenen ‘Atletizmi Geliştirme Projesi Van İl Birinciliği’ yarışmaları sona erdi.
Edremit Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü tarafından yürütülen “Atletizm Geliştirme Projesi Van İl Birinciliği’ yarışmaları, İŞGEM Semt Sahası çevresinde bulunan atletizm parkurunda yapıldı. İl merkezi ve ilçelerden 200’e yakın sporcunun katıldığı yarışma, 1500 metre minik kızlar ve erkekler ile yıldız kızlar ve erkekler kategorilerinde düzenlendi. 1500 metre minik kızlarda Sanem Barıg birinci olurken, minik erkeklerde ise Sezer Yiğit birinci oldu.

2000 metre yıldız kızlar kategorisinde Hüsna Dolaz birinciliği alırken, yıldız erkeklerde de Vatan Çevikdaş birinciliği elde etti.

Yarışmalar sonunda dereceye giren atletlere madalya verildi. Dereceye giren sporculara madalyalarını Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Mustafa Iğdır ve okul müdürleri verdi. İlk dörde giren sporcular, 9 Nisan 2015 tarihinde Van’da düzenlenecek ve 9 ilin katılacağı “Atletizm Geliştirme Projesi” grup müsabakalarında Van’ı temsil edecekleri belirtildi.