VAN’DA 23 NİSAN COŞKUSU - VAN HABERLERİ

VAN’DA 23 NİSAN COŞKUSU - VAN HABERLERİ
Van’da coşkuyla kutlanan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri kapsamında sahne alan anaokulu öğrencilerinin 7 bölgeye ait halkoyunlarını sergilemesi ve hep birlikte Türkiye haritasını oluşturması büyük beğeni topladı.
Van Valiliği önündeki Atatürk Anıtı’na çelenk bırakılması ile başlayan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı coşkusu daha sonra İskele Mahallesi’ndeki Yaşar Kemal Parkı’nda devam etti. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından öğrenciler adına günün anlam ve önemini belirten bir konuşma yapıldı. Şiirlerin okunduğu, gösterilerin sunulduğu programda, daha önce düzenlenen yarışmada dereceye giren öğrencilere protokol tarafından ödülleri verildi. Tekvando ve jimnastik gösterileri ile devam eden programda ilk defa engelli çocuklar tarafından Bocce oyunu oynandı.

Programda Yüzüncü Yıl Anaokulu öğrencilerinin tüm bölgelere ait halkoyunlarını sergilemesi ve sonrasında Türkiye haritasını oluşturması büyük beğeni aldı. Vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği tören, sergi alanının gezilmesi ile sona erdi.