VAN’DA 2. AMATÖR KÜME MAÇINDA GERGİNLİK - VAN HABERLERİ

VAN’DA 2. AMATÖR KÜME MAÇINDA GERGİNLİK - VAN HABERLERİ
VAN HABER - Van 2. Amatör Lig 2. Küme maçında iki takımın oyuncuları arasında çıkan gerginlik, her iki takımın yöneticileri ve polis araya girerek büyümeden önlendi.
Van 2. Amatör Lig 2. Kümede mücadele eden 1974 Vanspor ve Van Edremitspor futbol takımları İş Geliştirme Merkezi (İŞGEM) sahasında karşı karşıya geldi. 0-0 biten ilk yarının ardından ikinci yarıya başlayan takımlar, bir birine gol atmak için sarf ettikleri yoğun bir mücadele sonucu Edremitspor maçın 78. dakikasında Sinan Bilici’nin ayağından kazandığı golle 1-0 öne geçti. Karşılıklı ataklarla geçen maçın bitimine yaklaşık 8 dakika kaldığı sıra Edremitspor futbolcularından biri kırmızı kart gördü. Kırmızı kart gören futbolcu, hakeme itiraz edince rakip takım futbolcuları da olaya karışınca futbolcular arasında tartışma başladı.

Tartışma bir anda büyürken, futbolcular birbirlerine saldırdı. Her iki takımın yöneticileri ve polis ekiplerinin araya girmesiyle olaylar bir süre sonra yatıştı. Daha sonra ise her iki takım oyuncularının soyunma odasına gönderilirken, maçın hakemi ise can güvenliği nedeni ile maçı tatil etti. Her iki takımın sporcuları ve yöneticileri maçı tatil eden hakeme tepki gösterirken, olayların bu aşamaya gelmesinde hakemin maç boyunca verdiği yanlış kararlardan dolayı yaşandığını ileri sürdüler.