VAN'DA 12 POLİSE TUTUKLAMA KARARI - VAN HABERLERİ

VAN'DA 12 POLİSE TUTUKLAMA KARARI - VAN HABERLERİ
VAN HABER - Van'da 18 polis mahkemeye sevk edilmişti..Mahkemeye sevk edilen 18 polisten 12'si için tutuklama kararı verildi.Van merkezli "paralel yapı" operasyonu kapsamında adliyeye sevk edilen 18 emniyet mensubundan 12'si için tutuklama kararı verildi.
 Van'da 18 polis mahkemeye sevk edilmişti..Mahkemeye sevk edilen 18 polisten 12'si için tutuklama kararı verildi.Van merkezli "paralel yapı" operasyonu kapsamında adliyeye sevk edilen 18 emniyet mensubundan 12'si için tutuklama kararı verildi.

Van merkezli 9 ilde düzenlenen usulsüz dinlemelere ilişkin emniyetteki "paralel yapı" iddialarına yönelik operasyon kapsamında adliyeye çıkarılan 18 emniyet mensubu mahkemeye sevk edildi.

Van Cumhuriyet Başsavcılığınca usulsüz dinlemelere ilişkin emniyetteki "paralel yapı" iddialarına yönelik yürütülen soruşturma kapsamında Van, Gaziantep, Kayseri, Ordu, Ankara, Mersin, Adana, Aydın ve Manisa'da 3 gün önce düzenlenen eş zamanlı operasyonda gözaltına alınan 19 şüpheliden 18'i sabah saatlerinde adliyeye çıkarıldı.

Cumhuriyet savcısı tarafından yaklaşık 10 saat süresince ifadeleri alınan şüphelilerden 12'si tutuklama, 6'sı da adli kontrol hükümlerinin uygulanarak serbest bırakılması talebiyle mahkemeye sevk edildi.

Van Cumhuriyet Başsavcılığınca 25 Nisan'da usulsüz dinlemelere ilişkin emniyetteki "paralel yapı" iddialarına yönelik yürütülen soruşturma kapsamında, hakkında yakalama kararı çıkarılan 19 polisten 10'u Van'da, eski Van İstihbarat Şube Müdürü S.G. Gaziantep'te, 4. Sınıf Emniyet Müdürü İ.H.Y. ve bir komiser Kayseri'de, 2 emniyet amiri Mersin'de, bir komiser Ankara'da, diğer emniyet mensupları da Aydın, Ordu ve Manisa'da gözaltına alınmıştı.