VAN’A 13 MİLYON HİBE MÜJDESİ - VAN HABERLERİ

VAN’A 13 MİLYON HİBE MÜJDESİ - VAN HABERLERİ
Van Arıcılar Birliği Başkanı Halil Tandoğan, Van ili toplamında 128 arıcı üreticiye proje başvuru yaptığını ifade ederek, “Bu projelerimizin mali tutarının yaklaşık 13 milyon TL’ye yakın bir destek bekliyoruz” dedi.
Van Arıcılar Birliği Başkanı Halil Tandoğan, konu ile ilgili yaptığı açıklamada, “Tarım Bakanlığı Kırsal Kalkınma (TKDK IPART) 2007 yılında beri ilimizde faaliyet göstermektir. Şimdiye kadar 13. ve son çağrıya çıkmıştır. TKDK Van il biriminin başta İl Koordinatörlü İbrahim Başak beye ve ekibinin gösterdiği gayretleri için teşekkür ediyoruz. Bizleri proje hazırlamada bizlere doğru tanıtımda ve teşvik etmeleri projeler için iyi sonuçlar aldık. TKDK 13. ve son çağrısı olan bu etaptan Van ilinde toplamında 128 arıcı üreticiye proje başvurumuz olmuştur. Bu projelerimizin mali tutarın yaklaşık 13 milyon TL’ye yakın bir destek bekliyoruz. TKDK tarımsal sektörünün en çok proje vermemizin gururunu yaşıyoruz” dedi.

Van arıcılığının 2023 hedeflerinde sektörü bir numara yapmayı hedeflediklerini ifade eden Tandoğan, “Sektörümüzün böyle girişimci üreticilere çok teşekkür ederim. Bu projelerimiz geçmesini umut ediyorum. Projelerimizin kabulü halinde ilimizde kovan varlığımızın neredeyse tamamı kadar kovan ve ekipmana sahip olacağız. Projedeki toplam 60 bin kovan sayımızda bir artış olacak ve bal üretimimize artışına sebep olacaktır. Bu güne kadar böyle kapsamlı ve tutarı yüksek projelerin bir örneği daha yok. Son derece mutlu işimizi severek yapıyoruz. Şimdiye kadar 13 etabı geride bırakıp ilk defa proje yoğun bir şekilde verdik. TKDK bu güne kadar böylesine iyi ve doğru tanıtılmıştı. TKDK Van İl Koordinatörü ve ekibine projeler için gösterdikleri gayretlerine camiam adına şükranlarımı sunuyorum” şeklinde konuştu.